Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty [ZDJĘCIA]

wtorek 12 września 2017
 • Na zdjęciu po lewej - pierwszoklasistka Aleksandra, w środku rodzeństwo: Jaś, Ula i Karol, ostatnia fotografia przedstawia Emikę (fot. archiwum zdjęć czytelników)
  Na zdjęciu po lewej - pierwszoklasistka Aleksandra, w środku rodzeństwo: Jaś, Ula i Karol, ostatnia fotografia przedstawia Emikę (fot. archiwum zdjęć czytelników)
 • Kolaż przygotowany przez p. Agnieszkę Radaszewska - po lewej z tytą, 30 lat temu. Na pozostałych zdjęciach córki p. Agnieszki - Zuzia i Natalia (fot. archiwum zdjęć A. Radaszwskiej)
  Kolaż przygotowany przez p. Agnieszkę Radaszewska - po lewej z tytą, 30 lat temu. Na pozostałych zdjęciach córki p. Agnieszki - Zuzia i Natalia (fot. archiwum zdjęć A. Radaszwskiej)
 • Po lewej Bartek Januszewicz, po prawej Igor Kowalewski (fot. archiwum zdjęć czytelników)
  Po lewej Bartek Januszewicz, po prawej Igor Kowalewski (fot. archiwum zdjęć czytelników)
 • Pierwszoklasista Cyprian (fot. archiwum zdjęć p. Anety Kuty-Kujawińskiej)
  Pierwszoklasista Cyprian (fot. archiwum zdjęć p. Anety Kuty-Kujawińskiej)
 • Po lewej zamyślona pierwszoklasistka - córka p. Patrycji, po prawej Ola Piętocha z Tychów (fot. archiwum zdjęć czytelników)
  Po lewej zamyślona pierwszoklasistka - córka p. Patrycji, po prawej Ola Piętocha z Tychów (fot. archiwum zdjęć czytelników)
 • Mateusz Gortych z Bytomia i Martyna Parzyk z Jaworzna (fot. archiwum zdjęć czytelników)
  Mateusz Gortych z Bytomia i Martyna Parzyk z Jaworzna (fot. archiwum zdjęć czytelników)
 • Najmłodsze dziewczynki - po lewej Oliwia Grzesiuk z Chorzowa, z prawej - Magda Rojczyk z Katowic (fot. mat. czytelników)
  Najmłodsze dziewczynki - po lewej Oliwia Grzesiuk z Chorzowa, z prawej - Magda Rojczyk z Katowic (fot. mat. czytelników)
W poniedziałek 4 września 500 tys. uczniów z województwa śląskiego zainaugurowało rok szkolny 2017/2018. Tym razem nie było wśród nich gimnazjalistów, ale były - jak co roku - maluchy, które rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą.

Na Śląsku, jak nakazuje tradycja, pierwszoklasiści, w tym przełomowym dla nich dniu, otrzymały od swoich rodziców kolorowe tyty wypełnione słodyczami. Spora część tych dzieci i ich rodzin to nasi czytelnicy. Przedstawiamy zdjęcia pierwszaków nadesłane do naszej redakcji. Życzymy powodzenia w nauce, wielu przyjaciół, nauczycieli z prawdziwego zdarzenia, a rodzicom cierpliwości i czasu do ogarnięcia wszystkich okołoszkolnych tematów.

Polecamy Waszej uwadze nasze działy tematyczne: WARSZTATY oraz AKTYWNA REKREACJA, gdzie znajdziecie propozycje zajęć dodatkowych dla dzieci, a także dział WYDARZENIA, w którym znajdują się podpowiedzi, jak spędzić z rodziną popołudnia, weekendy i święta.

Informacje o liczbie uczniów uzyskaliśmy z Kuratorium Oświaty w Katowicach - są to dane szacunkowe.

 

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Bardzo ważny jest odpowiedni pojemnik na drugie śniadanie i przekąski (fot. pixabay)

Przygotowując pociechę do szkoły staramy się o wszystkim pamiętać. Obok podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych powinniśmy zadbać również o to, aby spakować dziecku coś pożywnego. Dietetyczka Anna Brończyk-Puzoń ma dla nas kilka propozycji na pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski.

Zacznijmy od odpowiednich opakowań. Ich asortyment jest obszerny: od przezroczystych, po te kolorowe z ukochanymi bohaterami bajek naszych dzieci. Pozwólmy, aby wybór dokonał nasz uczeń. Tym sposobem będziemy mieli większą szanse, że przygotowane przez nas posiłki zostaną zjedzone z apetytem.

8 pomysłów na zdrowe przekąski szkolne