Komiksy, w których bohaterem jesteś Ty!

poniedziałek 22 stycznia 2018
  • „Cztery Śledztwa Sherlocka Holmesa” i „Rycerze. Dziennik bohatera” to komiksy paragrafowe od FoxGames (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    „Cztery Śledztwa Sherlocka Holmesa” i „Rycerze. Dziennik bohatera” to komiksy paragrafowe od FoxGames (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Dzięki serii komiksów paragrafowych od FoxGames byłam ostatnio prawdziwym Sherlockiem, syn spędził kilka wieczorów jako uczeń Akademii Rycerskiej, a potem został nawet wilkołakiem! Jeśli chcecie oderwać dzieciaki od konsoli i przeżyć przygodę ciekawszą niż w niejednej grze, musicie poznać te komiksy.

Komiksy paragrafowe to jednoosobowe gry fabularne, w których podejmujemy decyzje wpływające na kolejne wątki historii. Forma komiksu to strzał w dziesiątkę - lektura jest bardzo dynamiczna, prosta i wymaga nie tylko czytania ze zrozumieniem, ale też spostrzegawczości. Komiksy od FoxGames są świetnie opisane i czytelnik, który nie wiedział dotąd czym są „paragrafówki”, odnajdzie się w tym nowym świecie bez trudu.

Cztery śledztwa Sherlocka

Pierwszy z komiksów, które poznaliśmy zaintrygował mnie znanymi postaciami. W komiksie „Cztery Śledztwa Sherlocka Holmesa” możemy wcielić się zarówno w kultowego detektywa, jak i jego przyjaciela Watsona. Staniemy przed wyzwaniem rozwiązania czterech skomplikowanych zagadek logicznych. Kto lubi oglądać miejsca przestępstw, rozglądać się po mrocznych zakamarkach i przepytywać świadków, ten przepadnie na długie godziny. Ciemne, mroczne kolory równoważy kreskówkowa kreska - co spodoba się młodszym graczom. Starszych zaintrygują znane wszystkim postacie.

Zabawni rycerze

Kolejna gra to „Rycerze. Dziennik bohatera”. Tu jest zdecydowanie zabawniej. Pełna humoru, epicka podróż trójki braci jest komiksem, który zainteresuje miłośników klasycznych przygód fantasy. Wcielając się w postać jednego z braci (każdy z nich ma inne umiejętności) musicie zdobyć jak najwięcej bransoletek męstwa - to one zagwarantują Wam miejsce wśród rycerskiej braci. Choć zabawne ilustracje pozwalają myśleć, że jest to książka dla młodszych czytelników, to misje wcale nie są najłatwiejsze. W pierwszej godzinie przeskakiwania po komiksowych kadrach utonęłam na mokradłach i spadłam ze stromego zbocza.

Jedna decyzja zmienia wszystko

Świetnie, że choć zabawa z tymi komiksami jest dedykowana dzieciom od lat 10, to zakończenie opowieści sukcesem jest interesującym wyzwaniem również dla dorosłych graczy. Każdy z komiksów od FoxGames można czytać wielokrotnie, gdyż zależnie od podjętych decyzji narracja poprowadzi nas przez inne kadry i wątki. Gwarantuję, że nie raz będziecie chcieli sprawdzić co wydarzyłoby się, gdybyście podjęli inną decyzję. Detektyw, przyszły rycerz, adept magii, łowczyni nagród to postacie, w które możecie wcielić się dzięki tej serii. Wciągające historie, podejmowanie ryzyka, rozwiązywanie zagadek - to rozrywka, która porwie każdego nastolatka i niejednego rodzica.

 

Kategoria: Recenzje książek

Zobacz także


Zaskakiwały, wzruszały i fascynowały, czasem też bawiły do łez - takie były najlepsze książki dla dzieci wydane w 2017 roku. Poznajcie nasze subiektywne zestawienie tych najciekawszych. To był fantastyczny rok dla młodych czytelników!

 

Top 10 – najciekawsze książki dla dzieci 2017 roku