Mały artysta w azjatyckim lesie

środa 14 lutego 2018
 • Zestawy kreatywne SentoSphere wprowadzą najmłodszych w świat niezwykłych technik plastycznych (fot. Plac Francuski)
  Zestawy kreatywne SentoSphere wprowadzą najmłodszych w świat niezwykłych technik plastycznych (fot. Plac Francuski)
 • Quilling wspaniale rozwija zdolności manualne, a zestaw do eksperymentów z plastikiem pozwoli wykonać wiele wyjątkowych ozdób (fot. Plac Feancuski)
  Quilling wspaniale rozwija zdolności manualne, a zestaw do eksperymentów z plastikiem pozwoli wykonać wiele wyjątkowych ozdób (fot. Plac Feancuski)
 • Miłośnikom natury i przyrody spodobają się zestawy poświęcone azjatyckim lasom czy polnym kwiatom (fot. Plac Francuski)
  Miłośnikom natury i przyrody spodobają się zestawy poświęcone azjatyckim lasom czy polnym kwiatom (fot. Plac Francuski)
 • Fanów błyskotek i blasku z pewnością zainteresują pełne przepychu i kolorów zestawy z cekinami czy dziełami Klimta (fot. Plac Francuski)
  Fanów błyskotek i blasku z pewnością zainteresują pełne przepychu i kolorów zestawy z cekinami czy dziełami Klimta (fot. Plac Francuski)
Rozwijają wrażliwość, kreatywność i zdolności manualne dziecka, a dodatkowo przybliżają kulturę innych krajów, od Francji po Japonię. O czym mowa? O zestawach marki SentoSphere.

Marka SentoSphere stworzona została we Francji przez Véronique Debroise – perfumiarkę z zawodu. Ktoś, kto zajmował się zapachami, musi mieć rozwinięte zmysły i wrażliwość na piękno. Pewnie dlatego zestawy kreatywne tej marki cieszą się tak dużą popularnością we Francji i innych krajach, do których dotarły. Od jakiegoś czasu można je dostać także w Polsce, m.in. w sklepie internetowym Plac Francuski. Cechuje je wysoka jakość wykonania, dbałość o najdrobniejsze szczegóły i różnorodność tematyczna.  

Barwnie i magicznie

Jednym z tematów jest quilling, a konkretnie motyle, które można wykonać tą metodą. Zestaw zawiera 120 pasków papieru, przyrząd do ich nawijania, piankową foremkę w kształcie motyla, klej, sznurek nylonowy, 5 drucików i instrukcję obrazkową. Quiling to bardzo popularna technika w świecie artystycznym – tą metodą tworzone są kartki okolicznościowe i różne rodzaju ozdoby. Może zainteresują się nią także Wasze pociechy. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od lat 8. Kolejnym, wartym zauważenia, zestawem jest magiczny plastik – dzięki niemu dzieci stworzą kolorowe gadżety, magnesy i breloczki. Wystarczy pokolorować gotowe obrazy na magicznej folii lub stworzyć własne na czystym arkuszu, a następnie włożyć do piekarnika rozgrzanego do temp. 180°C. Po kilku minutach folia zmniejsza się siedmiokrotnie przybierając na grubości. Zestaw zawiera 14 zadrukowanych arkuszy, 1 arkusz magicznej folii, 10 kredek, 2 breloczki, magnetyczną taśmę samoprzylepną i instrukcję. Skierowany jest do dzieci w wieku od lat 6. Kwiaty z Bibuły z pewnością zainteresują dziewczynki, które będą mogły upiększyć własnoręcznie wykonanymi bukietami swój pokój lub sprezentować je mamie, babci czy cioci. Zestaw zawiera bibułę w sześciu kolorach, 15 łodyg kwiatów, klej, opis i instrukcję obrazkową. To idealny prezent, rozwijający wyobraźnię, inwencję twórczą oraz sprawność manualną. Podobnie działają zestawy z cekinami, np.  Jednorożec, który zawiera obraz na płótnie, styropianową ramkę, kolorowe cekiny, szpilki oraz instrukcję, jak wykonać błyszczące dzieło sztuki.

Poznajemy kraje i style malarskie

Wśród zestawów znajdują się też takie, które przybliżają dzieciom kulturę innych krajów, np. zestaw Obrazy Trójwymiarowe - Lasy Azjatyckie - dzięki piankowym kwadracikom dzieci samodzielnie stworzą istne dzieła sztuki. W zestawie znajdziemy 2 grube tła, do każdego obrazu, 3 przycięte kartki do obrazu ze słoniem, 3 przycięte kartki do obrazu z panterą, 200 piankowych, samoprzylepnych piankowych kwadracików, instrukcję obrazkową i opis. Kraj kwiatów kwitnącej wiśni poznają dzięki zestawowi Japonki – obrazy z brokatem. Każda dziewczynka z pewnością będzie zachwyconą tą zabawką i z chęcią ozdobi wykonanymi obrazami swój pokój. Zestaw zawiera 2 obrazy do kolorowania, 6 pojemników z kolorowym brokatem i instrukcję. Są też takie zestawy, które zaznajamiają małych odbiorców z konkretnymi technikami malarskimi jak np. Obrazy w stylu Gustav Klimt - Metal Transfer. Ten zestaw do wykonania obrazów nowoczesną techniką, zawiera 2 plansze do kolorowania, 15 kolorowych folii, opis i instrukcję obrazkową. Jeżeli we wcześniejszych przykładach była mowa o małych dziełach sztuki, w przypadku tych obrazów można spokojnie użyć sformułowania małe arcydzieła.

Powyższe zestawy przeznaczone są dla dzieci od lat 5 lub 8 (zestawy z cekinami lub kwiaty z bibuły). Wszystkie kosztują 41,99 zł, dostępne w sklepie Plac Francuski.

Na naszym portalu niebawem będzie można wygrać jeden z zestawów kreatywnych. Zapraszamy do działu Konkursy