Rowerowe Katowice – nowe stacje, nowe rowery rodzinne

środa 1 sierpnia 2018
  • W Katowicach znajduje się 50 miejskich stacji rowerowych (fot. Katarzyna Esnekier/SilesiaDzieci.pl)
    W Katowicach znajduje się 50 miejskich stacji rowerowych (fot. Katarzyna Esnekier/SilesiaDzieci.pl)
  • Dostępne są również rowery typu cargo, którymi można przewozić dzieci oraz ładunki do 100 kg (fot.  Katarzyna Esnekier/SilesiaDzieci.pl)
    Dostępne są również rowery typu cargo, którymi można przewozić dzieci oraz ładunki do 100 kg (fot. Katarzyna Esnekier/SilesiaDzieci.pl)
W maju uruchomiono 12, w czerwcu kolejne dwie - w sumie jest już 50 miejskich stacji rowerowych, a w nich ponad 400 jednośladów. Nowe punkty powstały m.in. w dzielnicach śródmiejskich i w południowych rejonach miasta. Nowością są również rowery typu cargo.

Katowice to miasto z każdym rokiem coraz bardziej przyjazne rowerzystom. Sieć wypożyczalni rowerów w Katowicach cały czas się rozrasta. Nowe stacje powstały m.in. na Ligocie, Kostuchnie i w Piotrowicach. Mapę wszystkich stacji znajdziecie na stronie citybybike.pl.

Rowery typu cargo

Nowością są rowery typu cargo (dostępnych jest 10 takich modeli) - to opcja zarówno dla rodzin, bo można każdym z nich przewieźć czworo małych dzieci, jak i osób, które chcą przetransportować ładunek o masie do 100 kg. Konstrukcja roweru cargo oraz wyposażenie pozwala na ich funkcjonowanie w standardowych stacjach. Wszystkie rowery City By Bike są wyposażone m.in. w trzybiegową przerzutkę, automatyczne oświetlenie przednie i tylne, dzwonek, hamulce, wodoodporne siodełko, szyfrowy zamek i koszyk do przewożenia pakunków.

Zarejestruj się, wpłać 10 zł i w drogę

Aby skorzystać z roweru wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej citybybike.pl i wpłacić 10 zł opłaty, z której finansowane będą wypożyczenia (opłatę tę można odzyskać po wyrejestrowaniu się z systemu). Pierwsze 15 min każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Za czas od 16 do 60 min zapłacimy złotówkę, za drugą i trzecią godzinę również po złotówce. 4 zł będzie kosztować czwarta i każda następna godzina. Maksymalny czas wypożyczenia to 12 godzin. Samo wypożyczenie jest niezwykle łatwe: wystarczy wpisać na terminalu przy stacji swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike, która umożliwia wypożyczanie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Aby zwrócić rower, wystarczy wpiąć go w elektrozamek dowolnej stacji. Każdy zarejestrowany użytkownik może korzystać z systemów Nextbike w Polsce i na całym świecie. W naszym regionie system rowerów miejskich uruchomiły też Gliwice, Tychy i Pszczyna.

 

 

Kategoria: Wiadomości