Groźny wypadek na placu zabaw

poniedziałek 20 maja 2019
  • Do podobnego wypadku doszło dwa lata temu w Tychach (fot. archiwum zdjęć SilesiaDzieci.pl)
    Do podobnego wypadku doszło dwa lata temu w Tychach (fot. archiwum zdjęć SilesiaDzieci.pl)
Niestety o tym, że zabawa zdrowego dziecka na huśtawce dla niepełnosprawnych może zakończyć się groźnym wypadkiem, nadal trzeba przypominać. Tym razem do zdarzenia doszło w Katowicach Murckach. Dziewczynka ma złamaną kość piszczelową z przemieszczeniem.

Huśtawka dla niepełnosprawnych jest całkowicie bezpieczna, gdy jest wykorzystywana zgodnie z przeznaczeniem, czyli przez dzieci na wózkach inwalidzkich. Posiada czytelne obrazki, które informują o jej przeznaczeniu (znak osoby na wózku inwalidzkim oraz zakaz poruszania się pieszych). Niestety, ze sprzętu korzystają często dzieci zdrowe, a to może być dla nich bardzo niebezpieczne. Skutkiem niewłaściwego użytkowania mogą być zmiażdżone nogi.

STOP tylko dla niepełnosprawnych!

O szczęściu w nieszczęściu może mówić 9-latka, która bawiła się na huśtawce w Parku Murckowskim. Podczas schodzenia noga dostała się pod platformę. Skończyło się złamaniem kości piszczelowej z przemieszczeniem, które nie wymagało operacji. Do podobnego wypadku doszło dwa lata temu w Tychach, gdzie 6-letni chłopiec złamał oba podudzia.

Takie wypadki zdarzały się już wcześniej, dlatego warto uczulić dzieci, by nie bawiły się na tego typu urządzeniach.

Kategoria: Wiadomości