Nowy oddział Dermatologii Dziecięcej na Śląsku

środa 21 sierpnia 2019
  • Nowy oddział ma 12 łóżek w czterech salach z łazienkami (fot. mat. Fb Śląskie. Pozytywna energia)
    Nowy oddział ma 12 łóżek w czterech salach z łazienkami (fot. mat. Fb Śląskie. Pozytywna energia)
  • Szpital chce wprowadzić jednodniowe hospitalizacje (fot. mat. Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II)
    Szpital chce wprowadzić jednodniowe hospitalizacje (fot. mat. Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II)
W Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu otwarto oddział dermatologii dziecięcej. Została ona przeniesiona z Katowic. To jeden z czterech takich oddziałów w Polsce, gdzie można leczyć dzieci z chorobami skóry. Cała inwestycja kosztowała blisko 1,2 mln zł.

20 sierpnia Oddział Dermatologii dla Dzieci został oficjalnie otwarty. Wcześniej funkcjonował w Katowickim Centrum Onkologii (przy ul. Raciborskiej). Dyrekcja jednak chciała pozbyć się oddziału i stworzyć oddział onkologii. Dermatologia została przeniesiona do budynku, w którym warunki były fatalne (ul. Józefowska) oraz brakowało lekarzy. Uratowało ją przeniesienie do Sosnowca. Od maja do chwili obecnej mali pacjenci mogli korzystać z usług na Oddziale Chirurgicznym dla Dzieci z Pododdziałem Dermatologicznym.

Samodzielny oddział

Nowa dermatologia ma 12 łóżek w czterech salach z łazienkami. Remont kosztował blisko 1, 2 mln zł. Szpital sfinansował go sam. Kwota pokryła przebudowę pomieszczeń oraz zakup wyposażenia oddziału. Część aparatury medycznej została przeniesiona z Katowickiego Centrum Onkologii. Szpital chce wprowadzić jednodniowe hospitalizacje, podczas których usuwane będą zmiany naczyniowe, drobne zmiany nowotworowe, a także blizny po oparzeniach lub trądziku. Na takie zabiegi jest duże zapotrzebowanie. Do tej pory w takich przypadkach pacjenci mogli korzystać wyłącznie z ofert prywatnych placówek.

Na Śląsku to jedyny szpitalny oddział dermatologiczny dla dzieci.

Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu mieści się przy ul. Gabrieli Zapolskiej 3.

Kategoria: Wiadomości