Śpiewająca lekcja z historii muzyki

piątek 8 listopada 2019
  • W projekcie wzięły udział dzieci i młodzież z Dąbrowy Górniczej (fot. mat. Happy Choir Skłodowska)
    W projekcie wzięły udział dzieci i młodzież z Dąbrowy Górniczej (fot. mat. Happy Choir Skłodowska)
Uczniowie z Dąbrowy Górniczej z okazji zbliżającej się 101. rocznicy odzyskania niepodległości nagrali piosenkę. Znajdziecie w niej polskie hity z lat 1900-2019, jak piosenki Kiepury czy Dawida Podsiadło. Chór zaśpiewa w Finale WOŚP.

Piosenkę „101 lat polskiej muzyki na 101 lat niepodległości” wykonał Happy Choir Skłodowska z Dąbrowy Górniczej. Nad utworem pracowało ponad 100 dzieciaków w różnym wieku od 6 do 21 lat. W jednej piosence udało się zmieścić ponad 11 dekad polskiej muzyki. Dzięki temu najmłodsi słuchacze mogą odnaleźć siebie w dawnych hitach.

Muzyczna podróż

W projekcie pojawiły się piosenki z repertuaru Jana Kiepury, Władysława Szpilmana, Dawida Podsiadło, Marka Grechuty, Maanam, Czerwonych Gitar, Kabaretu Starszych Panów, ale także wspomnienia kolorowych lat 90. Praca nad utworem była dla dzieci prawdziwym wyzwaniem. Żeby lepiej zrozumieć samą idee wspólnie spędziliśmy wiele godzin omawiając historię i zmiany, które zachodziły w świecie kultury w naszym kraju. Dla naszych dzieciaków ta muzyczna podróż była niezwykle cenną lekcją - wyjaśnia Aleksandra Jabłońska-Błokowska, opiekunka chóru.

Happy Choir Skłodowska to uczniowie i absolwenci Prywatnej Szkoły Podstawowej i Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej. Ich twórczość spodobała się Jurkowi Owsiakowi. Zaśpiewają w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku.

 

Kategoria: Wiadomości