Zaplanuj dni wolne od szkoły

wtorek 8 września 2020
Kiedy wypadają ferie zimowe, przerwa świąteczna i majówka w tym roku szkolnym? Przygotowaliśmy dla Was szczegółowy kalendarz na 2020/2021. Już dziś możecie zaplanować swój wolny czas.

Pierwszym dniem wolnym od szkoły będzie 14 października (środa) czyli Dzień Edukacji Narodowej. Następnie 11 listopada, który wypada w środę.

Zimowa przerwa świąteczna

Kolejne wolne dni to zimowa przerwa świąteczna, która rozpocznie się w środę 23 grudnia i potrwa do Nowego Roku, czyli do piątku 1 stycznia. Uczniowie będą mieć aż 12 dni wolnego. Powrócą do szkoły dopiero w poniedziałek 4 stycznia. Nauka potrwa zaledwie dwa dni. Kolejna przerwa przerwa będzie w środę 6 stycznia (Święto Trzech Króli).

Ferie zimowe i drugi semestr

Ferie w województwie śląskim rozpoczną się 1 lutego i potrwają do 14 lutego. Po dwóch tygodniach zimowego szaleństwa na wolne przyjdzie poczekać aż do wiosny. Wielkanocna przerwa świąteczna rozpocznie się w czwartek 1 kwietnia i potrwa do wtorku 6 kwietnia.

Majówka 2021

Majówkowe dni wolne potrwają od 1 do 3 maja. Wolny od zajęć szkolnych będzie jedynie w poniedziałek, kiedy wypada święto Konstytucji 3 Maja. Święto Pracy 1 Maja, które jest także dniem ustawowo wolnym, w tym roku wypadnie w sobotę. Kolejnym wolnym dniem będzie dopiero w czwartek 3 czerwca (Boże Ciało). Można się spodziewać, że wielu uczniów zostanie zwolnionych z zajęć 4 czerwca (piątek).

Zakończenie roku szkolnego i wakacje

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w piątek 25 czerwca. Oznacza to, że wakacje rozpoczną się w sobotę i będą trwać do 31 sierpnia.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Naukowe, kulinarne, rysunku, pływania, angielskiego - rodzajów zajęć dodatkowych dla dzieci jest wiele. Można wybierać spośród szeregu ofert stacjonarnych lub online. Na jakie zajęcia zapisać pociechę? Zerknijcie do naszego zestawienia.

Najciekawsze zajęcia dodatkowe na Śląsku - stacjonarne i online