Do świąt nauka zdalna. Zaraz potem ferie. Premier ogłosił nowe wytyczne

poniedziałek 23 listopada 2020
W sobotę, 21 listopada, premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję dot. m.in. nauki w szkołach. Lekcje zdalne będą prowadzone do 24 grudnia, zaraz po nich, do 17 stycznia, mają odbywać się ferie zimowe – dla wszystkich województw w tym samym terminie.

Na konferencji prasowej usłyszeliśmy, że przerwa w nauce w całym kraju potrwa w sumie od świąt, czyli od 24 grudnia do 17 stycznia. W wielu szkołach termin ten pewnie będzie przesunięty, ponieważ lekcje nigdy nie odbywały się w wigilię, zatem dzieci mogą liczyć na wolne od 23 grudnia. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

100 dni odpowiedzialności, a potem…

Premier zapowiedział, że od 28 listopada przywracana jest możliwość funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych, choć oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym. Będzie obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 os. na 15 m2, maseczki i dezynfekcja przy wejściu do sklepu. Jeżeli do 27 grudnia sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie, wówczas wejdziemy w etap stabilizacji, czyli powrócą do Polski 3 strefy – czerwona, żółta i zielona w zależności od liczby zachorowań w poszczególnych województwach. Jeżeli jednak będzie więcej zakażeń koronawirusem niż przed wprowadzeniem poluzowań, czeka nas narodowa kwarantanna. O tym, co dalej ze szkołami, czy po feriach wrócimy do trybu pracy zdalnej czy do nauki stacjonarnej, w szkołach – tego dowiemy się najpewniej jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

 
 

Kategoria: Wiadomości