Ruszają lodowiska sezonowe

piątek 11 grudnia 2020
  • fot. mat. UM Tychy
    fot. mat. UM Tychy
Dziś (11 grudnia) pierwsze tyskie lodowisko zostało otwarte, a tuż przed świętami, 19 grudnia - kolejne dwa. Z powodu pandemii ślizgawki będą działały na nieco innych zasadach.

Pierwsze zostało otwarte lodowisko przy ulicy Brzozowej. Można z niego korzystać już od godz. 8.

Restrykcje związane z pandemią

Ze względu na pandemię koronawirusa, każdorazowo po godzinie i 15 minutach użytkowania, lodowisko będzie zamykane na 45 minut – w tym czasie pracownicy przeprowadzą dezynfekcję. W godz. 13.15 do 15 będzie przerwa techniczna. Mieszkańcy będą mogli zatem korzystać z lodowiska w godzinach 8-9.15, 10- 11.15, 12-13.15, 15-16.15, 17-18.15 oraz 19-20. Jednorazowo na ślizgawce może przebywać maksymalnie 60 uczestników. Wszystkie osoby przed wejściem na taflę i po zejściu z niej będą musiały mieć zasłonięte usta i nos. - Osłonę twarzy i nosa można będzie zdjąć po wejściu na taflę lodową, jednak tuż po zejściu z niej prosimy o natychmiastowe zasłonienie ust i nosa. Prosimy także wszystkich korzystających o zachowywanie odstępu społecznego od innych uczestników, dodatkowo przy wejściu na teren lodowiska będzie trzeba zdezynfekować dłonie - stacja dezynfekująca będzie również ustawiona przy wejściu na taflę –   mówi Marcin Staniczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach.

Pozostałe ślizgawki czynne od 19 grudnia

19 grudnia zostaną otwarte pozostałe dwa lodowiska sezonowe w Tychach: pod „Żyrafą” i na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Tam również będą obowiązywały podobne zasady, które umożliwią bezpieczne korzystanie z tych atrakcji, mimo panującej pandemii. Wszystkie trzy lodowiska sezonowe będą posiadały także osobne wejście i wyjście.

Kategoria: Aktywna rekreacja