Nowoczesne rolkowisko i inne sportowe atrakcje

poniedziałek 15 marca 2021
Jeszcze w tym roku pusty plac obok nowego lodowiska w Bytomiu zamieni się w rolkowisko. Dodatkowo powstanie tu boisko wielofunkcyjne, dwutorowa bieżnia oraz park do street workoutu. Koszt inwestycji wyniesie blisko 3 mln zł.

Budowa nowoczesnej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego 71 w Bytomiu to niejedyna sportowa atrakcja, jaka pojawi się w okolicy. Ośrodek Sportu i Rekreacji rozstrzygnął przetarg na budowę rolkowiska, które powstanie jeszcze w tym roku.

Miasto stawia na sport

O rolkowisko i wodny plac zabaw zabiegali mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego. - Dzięki pozyskanemu przez miasto dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jeszcze w tym roku z obydwu inwestycji będą mogli skorzystać mieszkańcy - podkreśla Mariusz Wołosz. Rolkowisko zlokalizowane będzie koło nowej hali lodowiska. To jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych w Bytomiu. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Obiekt ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Rolkowisko, boisko i bieżnia

Obok rolkowiska o szerokości minimum 4 m, powstanie również boisko wielofunkcyjne o nawierzchni tartanowej o wymiarach 40 na 20 m, park do street workoutu, bieżnia dwutorowa oraz stoły do ping-ponga i gry w szachy. Teren zostanie ogrodzony, oświetlony oraz wyposażony w piłkochwyty i ławki. Na miejscu znajdzie się również zaplecze sanitarno–gospodarcze. Nie będzie  problemu z miejscami parkingowymi, które znajdą się w sąsiedztwie lodowiska.

Projekt zrealizuje konsorcjum dwóch firm, której liderem jest Meritum Grupa Budowlana. Prace zostały podzielone na dwa etapy i mają być zakończone do 30 listopada 2021 roku.

Kategoria: Aktywna rekreacja