Poszukiwacze zaginionych strachów

środa 6 października 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Lubicie rozwiązywać zagadki? Teraz zwiedzanie Skansenu w Chorzowie najmłodszym urozmaici gra terenowa z barwnymi postaciami. Uwieńczeniem spaceru i rozwiązanej gry będzie dyplom i odznaka etnodetektywa.

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” przygotowało dla odwiedzających grę terenową - „Poszukiwacze zaginionych strachów”. Każdy kto będzie chciał może przy wejściu do Skansenu pobrać mapkę i w ciekawy sposób zwiedzić muzeum. Autorką oprawy graficznej mapki jest Urszula Furmańska, młoda projektantka graficzna z Pszczyny, studentka ASP w Katowicach.

Spacer z mapą śladami straszków

Podczas spaceru do rozwiązania będą wierszyki-zagadki. Odpowiedzi na nie będzie można zapisać na mapie, a ze wskazanych numerami liter ułożyć hasło. Gra to świetna zabawa i okazja do poznania śląskich strachów. W przygodę uczestników zabierze m.in. diabeł kurzący fajkę, rudobrody Skarbnik w górniczym czako czy też zielonoskóry utopiec z błoną między palcami. Dzięki zabawie będzie można dowiedzieć się wiele o wierzeniach naszych przodków.

Dyplom lub odznaka

Uwieńczeniem spaceru po muzeum i rozwiązanej gry będzie dyplom oraz odznaka etnodetektywa, które będzie można kupić w sklepiku znajdującym się przy bramie głównej do muzeum. Odznaka etnodetektywa została wykonana z surowego drewna, na którym wygrawerowano logo muzeum oraz symboliczną odznakę detektywistyczną. Cena odznaki -10 zł, dyplomu – 5 zł.

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” mieści się przy ul. Parkowej 25 w Chorzowie. Jest czynne w tygodniu w godz. 9-17, w weekend w godz. 10-17. Wejście do muzeum: poniedziałek bezpłatny, w pozostałe dni bilet normalny – 12 zł, ulgowy – 8 zł.

Kategoria: Aktywna rekreacja