Warsztaty teatralne dla małych i dużych

wtorek 4 stycznia 2022
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
Twoje dziecko marzy o występach na dużej scenie, lubi wcielać się w różne postacie, jest zafascynowane teatrem? A może chcesz zadbać o jego rozwój umiejętności komunikacyjnych, emocjonalnych, wspomóc kreatywność i wyobraźnię? To coś dla Was - warsztaty teatralne dla maluszków z rodzicami, dzieci i młodzieży. Pierwsze zajęcia są bezpłatne.

Zajęcia teatralne pomagają wyrażać emocje, uczą koordynacji wzrokowo-słuchowo-motorycznej, rozwijają zdolność koncentracji, ćwiczą pamięć, rozbudzają wyobraźnię, pozwalają odreagować stres i integrują grupę rówieśników. To również świetna zabawa i rozwój artystyczny.

Z miłości do teatru

Warsztaty w Bytomskim Centrum Kultury poprowadzi Izabela Karwot – wykwalifikowany reżyser, instruktor teatralny, pedagog teatru, animator kultury, która od ponad 20 lat w teatralnych konkursach ogólnopolskich wraz ze swoimi, licznymi grupami teatralnym odnosi znaczące sukcesy. Zajęcia zostaną podzielone na 5 grup: Teatr Rodzica i Dziecka (dzieci w wieku 2-3 lat), Teatr dla Najmłodszych (dzieci 4-6 lat), Teatr Dziecięcy (dzieci 7-12 lat), Teatr Młodzieżowy i Teatr Seniora. Warsztaty będą odbywać się w poniedziałki, 4 razy w miesiącu.

Dla maluchów i przedszkolaków

Maluszki wraz z rodzicami poprzez zabawę (godz. 11-12.30) poznają nowe słowa, nauczą się ładnej polszczyzny, popracują nad dobrą dykcją i emisją głosu. Na zakończenie sezonu odbędzie się wspólny pokaz. Przedszkolaki na zajęciach (godz. 16-17) rozwiną wyobraźnię w różnych formach teatralnych, takich jak: teatr lalek, przedmiotu, teatr cieni, pantomimy i teatr tańca. Dzieci będą pracować z wierszem, inscenizować teksty, bawić się słowem, ćwiczyć poprawną dykcję, a na zakończenie wystąpią w małym spektaklu.

Zostań aktorem

Starsze dzieci podczas warsztatów zgłębią tajniki teatru, pracy aktorskiej, rozwiną kreatywność i abstrakcyjne myślenie. Efektem ich całorocznej pracy będzie spektakl teatralny, prezentowany w różnych instytucjach kultury jak i na przeglądach i festiwalach teatralnych. Młodzież z kolei nauczy się języka teatru, wyrażania siebie poprzez teatr i tworzenia autorskich spektakli. Zespół przygotuje przedstawienie, które będzie prezentowane na przeglądach i konkursach teatralnych.

Pierwsze bezpłatne zajęcia odbędą się 10 stycznia w Bytomskim Centrum Kultury (Plac Karin Stanek 1) w Bytomiu. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: warsztaty.teatralne.becek@gmail.com, a szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 607 696 679. Koszt karnetu (4 zajęcia w miesiącu) to: 90 zł – Teatr Rodzica i Dziecka, 80 zł (4 zajęcia w miesiącu) pozostałe grupy. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie BECEKu lub stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Warsztaty