Majówka 2023. Gdzie się wybrać? Jak ją spędzić?

piątek 14 kwietnia 2023
fot. mat. Kopalnia Soli w Wieliczce

Majówka w Wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce to wymarzone miejsce na rodzinną wycieczkę. W podziemiach panuje komfortowa temperatura ok. 17°C i nigdy nie pada deszcz. Tutaj możecie na własne oczy zobaczyć prawdziwe miasto wykute w soli. Dzieciom na pewno spodoba się wycieczka Śladami Legend i spotkanie ze Skarbnikiem.

W kopalni nie brakuje atrakcji dla starszych i młodszych turystów. Tych pierwszych zachwyci spacer Trasą Turystyczną, podziwianie jezior solankowych, komór i kaplic zdobionych rzeźbami z soli. Wizyta w kopalni to także niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć jak wygląda wnętrze Ziemi.

Śladami Legend

Na dzieci czeka moc wrażeń na wycieczce Śladami Legend. Na trasie zwiedzania nie zabraknie zadań do wykonania i zagadek do rozwiązania. Na pewno nie będzie czasu na nudę! Na koniec podziemnej przygody Skarbnik zaprosi małych turystów i ich rodziców do swojej siedziby.  

Trasa Górnicza

Turyści spragnieni emocji i wyzwań mogą się wybrać na Trasę Górniczą. Interaktywna wyprawa rozpoczyna się w Szybie Regis w centrum Wieliczki. Uczestnicy zakładają robocze stroje, kaski i na kilka godzin wcielają się w rolę adeptów górniczego zawodu. Grupie przewodniczy doświadczony górnik, który wyznacza zadania i odkrywa tajniki pracy pod ziemią. Trasa Górnicza jest dostępna dla turystów, którzy ukończyli 10 rok życia.

Tężnia Solankowa

Tężnia solankowa położona jest w sąsiedztwie kopalni, dlatego planując wizytę w Wieliczce warto odwiedzić również to miejsce. Majestatyczna, przypominająca warownię budowla jest największym tego typu obiektem w południowej Polsce. Spływająca po wiązkach tarniny naturalna solanka powoduje, że powietrze nasycone jest minerałami i pozytywnie wpływa na drogi oddechowe.

Kopalnia Soli „Wieliczka" mieści się przy Parku Kingi 1 w Wieliczce. Trasa Turystyczna rozpoczyna się przy szybie Mikołaja Daniłowicza (ul. Daniłowicza 10), zaś Trasa Górnicza przy szybie Regis (ul. Kościuszki 9).  Bilety cenie 72 zł-92 zł/os lub rodzinne w cenie 270 zł (2+2) (cena obowiązuje w weekend majowy) do kopalni oraz Tężni Solankowej można kupić on-line lub na miejscu w kasach i automatach biletowych. Na zwiedzanie należy zaplanować ok. 3 godz. 

Strony

Kategoria: Aktywna rekreacja

Zobacz także

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem