Wygraj bilety na pokaz „Lodowe Eksperymenty”

piątek 5 kwietnia 2024
  •  Niektóre eksperymenty wykonają ochotnicy, którzy wspólnie z instruktorami wystąpią na scenie (fot. mat. freepik)
    Niektóre eksperymenty wykonają ochotnicy, którzy wspólnie z instruktorami wystąpią na scenie (fot. mat. freepik)(fot. mat. freepik)
Pokaz odbędzie się w ramach „Rodzinnych Poranków Eskperymentalnych”. Uczestnicy poznają właściwości i zastosowanie ciekłego azotu. Nie zabraknie ciekawych doświadczeń. W naszym konkursie możecie wygrać bilety na to wydarzenie.

„Lodowe Eksperymenty” to świetna propozycja na sobotni poranek dla dzieci i rodziców. Podczas pokazu uczestnicy przekonają się jak nadmuchać balon bez użycia ust czy też skosztują dymiącej przekąski. Pokaz odbędzie się 13 kwietnia o godz. 11 w Starochorzowskim Domu Kultury (ul. Siemianowicka 59) w Chorzowie. Więcej przeczytacie w naszej zapowiedzi.

Podwójne wejściówki na „Lodowe Eksperymenty” w SDK trafią do dwóch osób, które:

- są zapisane do naszego newslettera (można to zrobić tutaj),

- prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe,

- ich mail trafi do naszej skrzynki jako: dziesiąty i dwudziesty (maile wysyłane kilkakrotnie nie będą brane pod uwagę).

Pytanie: W jakiej temperaturze przy normalnych warunkach atmosferycznych zachodzi wrzenie ciekłego azotu?

Na odpowiedź (wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu) czekamy od godz. 11 w piątek 5 kwietnia do godz. 10 w czwartek 11 kwietnia na adres: konkurs@silesiadzieci.pl. W tytule maila prosimy wpisać „Lodowe Eksperymenty".

Pamiętajcie o tym, by polubić nasz profil na Facebooku, gdzie informujemy o wszystkich organizowanych przez nas konkursach.

Szczegółowy regulamin konkursu.

Konkurs rozstrzygnięty!

Gratulujemy zwycięzcom (otrzymali od nas maile). Pozostałym osobom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych.

Odpowiedź: W normalnych warunkach atmosferycznych wrzenie ciekłego azotu zachodzi w temperaturze -195,8 °C.

Kategoria: Konkursy