Zimno, zimniej, lodowato – niesamowite eksperymenty z ciekłym azotem

środa 3 kwietnia 2024
  • Dzieci zobaczą niesamowite doświadczenia związane z ciekłym azotem (fot. archiwum zdjęć FB Starochorzowski Dom Kultury)
    Dzieci zobaczą niesamowite doświadczenia związane z ciekłym azotem (fot. archiwum zdjęć FB Starochorzowski Dom Kultury)
Kiedy: 
  • sobota 13 kwietnia 2024
Gdzie: Chorzów
Co powiecie na „Rodzinny Poranek Eksperymentalny”? Czekają na was niesamowite doświadczenia. Zobaczycie, jak nadmuchać balon bez użycia ust, skosztujecie dymiącej przekąski, ale to nie koniec niespodzianek. Zerknijcie.

„Lodowe Eksperymenty” odbędą się w ramach „Rodzinnych Poranków Eksperymentalnych” realizowanych przez Uniwersytet Rozwoju w Starochorzowskim Domu Kultury. Pokazy edukacyjne skierowane są do dzieci w wieku 7-10 lat.

Ciekły azot bez tajemnic

Podczas najbliższego poranka dzieci zobaczą niesamowite doświadczenia związane z ciekłym azotem. Poznają jego właściwości, zastosowanie. Przekonają się jak nadmuchać balon bez użycia ust, jak błyskawicznie zmniejszyć balon za pomocą ciekłego azotu oraz skosztują dymiącej przekąski. Niektóre eksperymenty wykonają ochotnicy, którzy wspólnie z instruktorami wystąpią na scenie. Zapowiada się poranek z fascynującymi zjawiskami naukowymi.

„Lodowe Eksperymenty” odbędą się 13 kwietnia o godz. 11 w Starochorzowskim Domu Kultury w Chorzowie (ul. Siemianowicka 59). Bilety w cenie 30 zł można zakupić online. Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: 32 2473958 lub mailowo: marek@chck.pl.

Kategoria: Wydarzenia