Piękne rękodzieło i bezpłatne warsztaty

środa 15 czerwca 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Zagłębia w Będzinie
    fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Zagłębia w Będzinie
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 26 czerwca 2022
Gdzie: Będzin
Tradycyjne wyroby, lokalni rzemieślnicy, oryginalne rękodzieło – to wszystko czeka na odwiedzających XII Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła. Wydarzeniu to również warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz folkowe koncerty.

Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła, który odbędzie się 26 czerwca jest okazją do zaprezentowania zarówno mieszkańcom Zagłębia Dąbrowskiego, jak i całego województwa śląskiego różnorodnych tradycji rękodzielniczych, regionalnych potraw czy wyrobów mistrzów rzemieślniczych. Odwiedzający stoiska będą mogli podziwiać między innymi rzeźby, ręcznie wykonaną biżuterię, galanterię, a także ciekawe dzieła ceramiczne i malarskie. Imprezę uświetnią występy zespołów folklorystycznych, regionalnych oraz folkowych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Goście Jankiela. Jarmark to również bezpłatne warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych.

Jarmark odbędzie się w parku przy Pałacu Mieroszewskich w Będzinie (ul. Gzichowska 15) w godz. 11-20. Więcej informacji znajdziecie na stronie Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Kategoria: Wydarzenia