Kwiaty, warsztaty i muzyka

wtorek 21 czerwca 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu
    fot. archiwum zdjęć FB Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu
Kiedy: 
  • sobota 25 czerwca 2022 - niedziela 26 czerwca 2022
Gdzie: Zabrze
Warsztaty ogrodnicze, zielarskie, pszczelarskie, gry i zabawy dla dzieci, tańczące chustomamy, budowa budek dla ptaków, koncerty i oczywiście piękne kwiaty – znajdziecie na Festiwalu Kwiatów.

Festiwal Kwiatów w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu potrwa aż 2 dni. Przygotowano wiele atrakcji dla dużych i małych.

Bliżej przyrody

Dzieci i dorośli będą mogli wziąć udział w warsztatach ogrodniczych, zielarskich, pszczelarskich, zoologicznych, zbudować budki dla ptaków. Najmłodsi nauczą się również grać w szachy czy też wezmą udział w lekcji szermierki. Przygotowano gry i zabawy. Miłośnicy produktów ekologicznych i ogrodniczych znajdą stoiska z miodem, serami, przyprawami, sadzonkami i oczywiście kwiatami. Nie zabraknie kosmetyków naturalnych i rękodzieła.

Koncertowe atrakcje

W trakcie festiwalu będzie można zobaczyć spektakl plenerowy „Świętojańskie święto bajtli”, występ tańczących chustomam i brzdąców, koncert dziecięcej orkiestry skrzypcowej. O muzyczną oprawę imprezy zadba m.in.: Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego, Tukej, Nivel.

Festiwal Kwiatów odbędzie się 25 czerwca w godz. 10 - 20.30 i 26 czerwca w godz. 12-17 w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu (ul. Piłsudskiego 60). Wstęp wolny. Szczegółowy plan wydarzenia znajdziecie na stronie Ogrodu.

Kategoria: Wydarzenia