Święto książek dla dzieci

środa 10 sierpnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 26 sierpnia 2022 - niedziela 28 sierpnia 2022
Gdzie: Katowice
„Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki” zawita do Katowic. W programie m.in. gra terenowa z Justyną Bednarek, ekologiczne warsztaty z Ewą Nowak, warsztaty wyplatania papierowej wikliny.

To jedna z największych imprez promujących czytelnictwo wśród dzieci. W tym roku festiwalowe atrakcje w Katowicach będzie można znaleźć w: Muzeum Śląskim, Filii nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej, Bajce Pana Kleksa, ale nie tylko. Lekarze Ostrego Dyżuru Literackiego będą czekać też w księgarni Biksa. Festiwal rozpocznie się od panelu dyskusyjnego dla rodziców, edukatorów i bibliotekarzy - „Ty też możesz uratować świat, czyli o tym jak kreować ekologiczne postawy dzieci”. Dzieciaki będą mogły wziąć udział w warsztacie komiksiarskim z Bereniką Kołomycką, w ekologicznych warsztatach z Ewą Nowak, autorką książki „Jagna i ekowyzwania”, w grze terenowej połączonej ze spotkaniem z Justyną Bednarek, warsztatach wyplatania papierowej wikliny czy też zwiedzą Bajkę Pana Kleksa.

„Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki” potrwa od 26 do 28 sierpnia w Katowicach. Dokładny program znajdziecie na stronie Festiwalu. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Kategoria: Wydarzenia