Ferie z wehikułem czasu

wtorek 27 grudnia 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
    fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 14 stycznia 2023 - sobota 28 stycznia 2023
Gdzie: Bytom
Dzieciaki wyruszą w podróż w czasie: odwiedzą epokę dinozaurów, spędzą zimę w towarzystwie wikingów czy też poznają średniowieczne zwyczaje panujące na dworze. Do tego karnawał po śląsku i zabawy ze sztuką.

Ferie w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu to fascynująca podróż w czasie. Dzieci zostaną odkrywcami zamierzchłych dziejów - wcielą się w rolę paleontologa i spróbują zbudować prawdziwy jurajski świat, poznają świat wikingów, nauczą się odczytywać pismo runiczne czy też posłuchają opowieści o królu Arturze i jego rycerzach. Spróbują swoich sił w wielu kreatywnych działaniach. Na warsztatach powstaną świece z naturalnego wosku, karnawałowe maski, medaliony z zatopionymi w żywicy mchami. Zajęcia skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat.

Zajęcia w ramach „Wehikuł czasu. Ferie 2023” będą odbywać się od 14 stycznia do 28 stycznia o godz. 12 w tygodniu i godz. 12.30 w soboty w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (pl. Jana III Sobieskiego 2). Koszt pojedynczych warsztatów to 12 zł (za wyjątkiem warsztatów tworzenia świec woskowych - 30 zł). Obowiązują zapisy w Dziale Edukacji pod numerem tel. 32 281 82 94 w. 127. Więcej informacji znajdziecie tutaj

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 16 stycznia. Jeżeli nie macie pomysłów jak je spędzić - skorzystajcie z naszych podpowiedzi. Wśród nich m.in. nauka jazdy na łyżwach, pobyt w Beskidach, półkolonie na trampolinach, brazylijskie, kulinarne, a także ferie z Mikołajem Kopernikiem czy Kapitanem Nemo.

Ferie 2023. Jak je spędzić? Mamy kilka świetnych propozycji