Uliczne jasełka z Trzema Królami

poniedziałek 2 stycznia 2023
  • fot. mat. prasowe UM Tychy
    fot. mat. prasowe UM Tychy
Kiedy: 
  • piątek 6 stycznia 2023
Gdzie: Tychy
Po dwuletniej przerwie Orszak Trzech Króli wraca do Tychów i to podwójnie. Wędrujący spotkają pasterzy, Heroda, będą świadkami walki dobra ze złem. Nie zabraknie wspólnego kolędowania.

Tegoroczna edycja orszaku odbędzie się pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda”. Organizatorzy pragną zwrócić uwagę na gwiazdę, która była przewodnikiem mędrców w drodze do Jezusa. Ma ona również dodatkowe znaczenie – w 2023 roku obchodzić będziemy 550 lat od narodzin wielkiego astronoma – Mikołaja Kopernika.

Dwa orszaki w Tychach

W Tychach Cielmicach orszak wyruszy z kościoła pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela po mszy o godz. 10.30. Drugi orszak wyruszy na Starych Tychach z kościoła pw. św. Marii Magdaleny po mszy o godz. 12. To tu przemarsz będzie w rozbudowanej formie. Orszaki Europejski, Afrykański i Azjatycki przejdą z kościoła przez Rynek na Plac Baczyńskiego i z powrotem do stajenki u stóp kościoła. Po drodze będzie można spotkać pasterzy, Heroda, zobaczyć walkę dobra ze złem oraz pokłon Trzech Króli Świętej Rodzinie. Nie zabraknie wspólnego kolędowania. Na miejscu będzie można wypożyczyć okolicznościowe peleryny, królewskie atrybuty i flagi.

Informację znajdziecie na stronie Miasta Tychy.

Kategoria: Wydarzenia