Finał WOŚP w woj. śląskim ponownie w Sosnowcu

czwartek 19 stycznia 2023
  • fot. arch. zdjęć FB WOŚP
    fot. arch. zdjęć FB WOŚP
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 29 stycznia 2023
Gdzie: Sosnowiec
Przygotowano mnóstwo atrakcji m.in. pokazy pierwszej pomocy, animacje dla dzieci, mecz hokejowy, wyścigi gokartów i wiele innych. Nie zabraknie koncertów. Gwiazdą wieczoru będzie Roksana Węgiel.

Finał 31. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 29 stycznia. W całej Polsce będą odbywać się licytacje, wydarzenia, koncerty, a wszystko po to by wesprzeć fundację Jerzego Owsika. Nie inaczej będzie w Sosnowcu. To tu jak co roku odbędzie się wojewódzki Finał.

Walczymy z sepsą

W tym roku hasłem Orkiestry jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Dlaczego walka z sepsą? Jak wynika z najnowszych badań, na całym świecie jest ona przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. W Polsce, ze względu na brak krajowego rejestru, nie istnieją wiarygodne dane na temat zapadalności na sepsę. W jej przebiegu w w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Dlatego tak ważna jest szybka diagnostyka. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy.

Pierwsza pomoc, animacje i koncerty

Sosnowieckie sztaby WOŚP w hali przy ul.Braci Mieroszewskich zorganizują mnóstwo atrakcji, które szczególnie spodobają się rodzinom z dziećmi. Na miejscu m.in.: pokazy pierwszej pomocy, stoiska artystyczne, kiermasze rękodzieła, występy muzyczne, animacje, konkursy i wiele innych. Największym wydarzeniem Finału będzie koncert w Parku Sieleckim. Start już o godzinie 15. Na scenie pojawią się: Gabi Foksa, Holly Blue, Universe, a gwiazdą wieczoru będzie Roksana Węgiel. Tradycyjnie o godz. 20 zostanie puszczone światełko do nieba – jak zawsze, bezhukowe.

Wsparcie dla WOŚP na sportowo

Wcześniej odbędzie się 8. Sosnowiecki Bieg Policz się z cukrzycą (Park Sielecki godz. 10, opłata startowa minimum 30 zł), na który obowiązują zapisy. Wśród atrakcji tego dnia będzie także mecz hokejowy na Stadionie Zimowym (godz. 13.30), w którym weźmie udział m.in. drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Zagłębie Sosnowiec. Na wszystkich uczestników wydarzenia będą czekać takie atrakcje, jak loteria fantowa, pokazy jazdy figurowej, wyścigi gokartów, malowanie twarzy czy kawiarenka z kawą, herbatą oraz domowym ciastem.

Sosnowiec będzie jednym z trzech miast, z których będzie prowadzona całodzienna transmisja w telewizji (TVN, TVN24 I TTV). Informację o wojewódzkim Finale znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub stronie miasta Sosnowiec.

Kategoria: Wydarzenia