Chodźcie na Podwórko, przyjechał cyrk!

wtorek 23 maja 2023
  • fot. mat. prasowe UM Gliwice
    fot. mat. prasowe UM Gliwice
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 28 maja 2023
Gdzie: Gliwice
Cyrkowe miasteczko, kreatywne warsztaty, kącik ciszy dla dzieciaków ze specjalnymi potrzebami, food trucki, koncerty, minidisco – zapowiada się dobra zabawa na „Podwórku” z okazji Dnia Dziecka.

Dzień Dziecka w Gliwicach rozpocznie się już 28 maja imprezą z mnóstwem ciekawych i twórczych atrakcji.

Cyrkowe sztuczki, zabawa i warsztaty

Przed Areną Gliwice powstanie cyrkowe miasteczko. W ogromnym namiocie pojawią się kuglarze, żonglerzy, szczudlarze, mażoretki. Dzieciaki nauczą się cyrkowych sztuczek, a także akrobacji na slackline czyli ścieżce akrobatycznej. Będzie można również spędzić twórczo czas. Na warsztatach powstaną kukiełki, maski, instrumenty (np. marakasy), zabawki (bączki, klik-klaki) i inne cyrkowe rekwizyty. Do tego: kącik artystyczny, malowanie twarzy, bańki mydlane, trzepaki, edururki, gry zręcznościowe i stoisko warsztatowe biblioteki pełne niespodzianek artystycznych. Dla dzieci ze szczególnymi potrzebami do dyspozycji będzie kącik ciszy, gdzie w bezpiecznej i wygodnej przestrzeni, najmłodsi będą mogli się wyciszyć (udostępnione będą m.in. specjalne słuchawki).

Food trucki i koncerty

W specjalnej strefie będzie można zrelaksować się i zjeść potrawy serwowane przez food trucki. Na scenie zagrają: Kingska, Malczi, Pikuś i Sotel (godz. 15) oraz zespół Czereśnie (godz. 18). Impreza to również minidisco oraz orkiestra cyrkowa. „To tylko część przygotowanych atrakcji” - podkreślają organizatorzy.

Dzień Dziecka „Podwórko. Ale cyrk!” odbędzie się 28 maja w godz. 13-19 przed Areną Gliwice (Plac Główny, ul. Akademicka 50). Udział w imprezie jest bezpłatny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia