Dzień Wiatru na Sośniej Górze

środa 14 czerwca 2023
Kiedy: 
  • niedziela 18 czerwca 2023
Gdzie: Mikołów
Chcecie dowiedzieć się czym jest wiatr i jak wpływa na życie roślin, zwierząt i ludzi? Możecie wziąć udział w Dniu Wiatru w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. Przygotowano sporo atrakcji.

Na całym świecie 15 czerwca celebrowany jest Dzień Wiatru. Celem jego obchodów jest odkrywanie mocy wiatru i jego możliwości, które mogą zmienić życie na ziemi, głównie przy wykorzystaniu energii tego żywiołu. Również w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbędzie się świętowanie.

Gra terenowa, warsztaty i kino

Z okazji Dnia Wiatru 18 czerwca na Sośniej Górze odwiedzający znajdą mnóstwo atrakcji. Wśród nich: „Róża wiatrów” - radiowa gra terenowa, stanowisko edukacyjne Planetarium, zajęcia przyrodnicze, ekologiczne, zielarskie i kreatywne, strefa fanów królkofalarstwa, warsztaty przy ulach (godz. 12-14), ogrodowe kino, strefa zabaw czy też spacer przyrodniczy. Nie zabraknie stoisk z rękodziełem i maszketami.

Dzień Wiatru odbędzie się 18 czerwca w godz. 12- 18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Wszystkie przygotowane atrakcje są bezpłatne i nie wymagają zapisów. Harmonogram imprezy znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia