Aktywnie z rolkami, jogą i pilatesem

czwartek 29 czerwca 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB MOSiR Mikołów
    fot. archiwum zdjęć FB MOSiR Mikołów
  • fot. archiwum zdjęć FB MOSiR Mikołów
    fot. archiwum zdjęć FB MOSiR Mikołów
Kiedy: 
  • poniedziałek 3 lipca 2023 - czwartek 31 sierpnia 2023
Gdzie: Mikołów
Wasze dziecko chce się nauczyć jeździć na rolkach? Jak co roku w wakacje rusza cykl bezpłatnych zajęć „Wyrolujmy nudę”. Nowością jest Fit Summer z elementami jogi i pilatesu.

W ramach akcji „Lato dla aktywnych” w Mikołowie ruszają bezpłatne zajęcia. Pod okiem instruktorów będzie można poćwiczyć jazdę na rolkach, gimnastykę z elementami jogi i pilatesu, triki na deskorolce, hulajnodze i rolkach.

Wyrolujmy nudę

Dzieci i młodzież w każdy wakacyjny poniedziałek na Placu Harcerskim będą mogły nauczyć się podstaw jazdy na łyżworolkach lub dołączyć do grupy zaawansowanej i doskonalić umiejętności. Bezpłatne zajęcia poprowadzi instruktorka wrotkarstwa oraz była zawodniczka Silesia Skating Team. Uczestnicy poćwiczą koordynację pracy rąk i nóg, prawidłowy upadek, odepchnięcie, hamowanie, różne techniki, przekładankę, zmianę kierunku jazdy, jazdę tyłem. Do tego zabawy ruchowe, zabawy na kubeczkach, jazda na czas, minizawody, sztafety i elementy jazdy szybkiej. Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki w godz. 16-17 grupa podstawowa i 17-18 grupa zaawansowana (pierwsze zajęcia już 3 lipca). Dzieci muszą posiadać własny sprzęt: rolki, kask, ochraniacze. W przypadku deszczu i mokrej nawierzchni po deszczu zajęcia się nie odbędą. Regulamin i oświadczenie udziału znajdziecie tutaj.

Gimnastyka i szkolenia z trików

W tym roku nowością będą zajęcia w ramach Fit Summer. To gimnastyka z elementami jogi i pilatesu na świeżym powietrzu. Grupa dla każdego bez względu na wiek czy płeć, zarówno dla seniorów jak i najmłodszych. Zajęcia będą odbywać się we wtorki w godz. 16-17 na Placu Harcerskim. Drugą z propozycji jest szkolenie jazdy i trików na rolkach, deskorolce lub hulajnodze. Zajęcia będą odbywać się w czwartki w godz. 11-14 na terenie Skateparku przy ul. Grażyńskiego.

„Lato dla aktywnych” w Mikołowie to również zajęcia dla seniorów. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Dokładny program znajdziecie na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

To ostatni dzwonek, by zorganizować dzieciom czas wolny w wakacje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Półkolonie kulinarne, sportowe, warsztaty mangi, do tego śląskie Malediwy czy wodne atrakcje. Jest w czym wybierać.

Śląskie na wakacje - półkolonie, zwiedzanie, zabawa