Zabawa w mozaikę dla całej rodziny

czwartek 20 lipca 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Miejskie w Tychach
    fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Miejskie w Tychach
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • środa 26 lipca 2023
Gdzie: Tychy
Spróbujecie wejść do świata architektów i plastyków. Za inspirację posłuży Wam mozaikowa dekoracja z nieistniejącego już budynku Zakładu Elektroniki Górniczej w Tychach. Wstęp wolny.

Rodzinne warsztaty plastyczne towarzyszą wystawie czasowej „Vinicius Libardoni: Memento” w Muzeum Miejskim w Tychach. Uczestnicy zajęć stworzą mozaikę. Za inspirację posłuży im mozaikowa dekoracja (proj. i wyk. Franciszek Wyleżuch, ok. 1969) z nieistniejącego już budynku Zakładu Elektroniki Górniczej w Tychach (proj. Marek Dziekoński). To próba wejścia do świata architektów i plastyków projektujących dawną tyską ikonę miasta – ZEG (1966–2015), a jednocześnie zaproszenie do świata abstrakcji, światłocienia, zabawy kontrastami.

Warsztaty „Zabawa w mozaikę” odbędą się 26 lipca w godz. 11-13 w Muzeum Miejskim w Tychach (Stary Magistrat, pl. Wolności 1). Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 887450212 (także SMSem) lub mailowo: n.sitko@muzeum.tychy.pl. Wstęp wolny. Informację znajdziecie na stronie Muzeum lub stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia