Wielki Dzień Pszczół w Botaniku

poniedziałek 7 sierpnia 2023
  • Wielki Dzień Pszczół to spotkania, warsztaty i liczne atrakcje dla dzieci (fot. archiwum zdjęć MBP Zabrze)
    Wielki Dzień Pszczół to spotkania, warsztaty i liczne atrakcje dla dzieci (fot. archiwum zdjęć MBP Zabrze)
Kiedy: 
  • niedziela 20 sierpnia 2023
Gdzie: Zabrze
To atrakcje dla małych i dużych zakochanych w książkach, kwiatach oraz plastrach miodu. Dzieci spotkają się z Mądrą Myszą, zobaczą „Cyrk Leśnych Robaczków” oraz poznają magię roślin miododajnych.

Pszczoły swoje święto w Polsce obchodzą 8 sierpnia. Dzięki nim możemy się cieszyć ulubionymi owocami, warzywami czy też kwiatami. Dlatego warto im się przyjrzeć z bliska. Jak co roku, jest ku temu okazja podczas Wielkiego Dnia Pszczół w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu.

Warsztaty, teatr i książki

Impreza to moc atrakcji. Zaplanowano ciekawe spotkania: „Sekretne życie pszczół” (godz. 11) z Urszulą Mazurowską, z Aliną Przydatek autorką książki „Pszczele Wesele" (godz. 12), z Mądrą Myszą (godz. 13). Najmłodszym spodoba się spektakl „Cyrk Leśnych Robaczków” (godz. 14) oraz Koncert Przebojów Dziecięcych w wykonaniu Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Do tego warsztaty, budowle z klocków, gry i zabawy, kącik do plenerowej sesji zdjęciowej, stoiska pokazowe i wiele innych.

Wielki Dzień Pszczół w Miejskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się 20 sierpnia w godz. 10-17 w Zabrzu (ul. Piłsudskiego 602). Informację znajdziecie na stronie Ogrodu, Miejskiej Biblioteki Publicznej lub na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia