Podróż do zaczarowanego lasu

wtorek 12 września 2023
  • Wycieczka skierowana jest do osób, które ciekawi co w lesie słychać (fot. mat. pexels)
    Wycieczka skierowana jest do osób, które ciekawi co w lesie słychać (fot. mat. pexels)
  •  To kolejna wyprawa przyrodnicza z cyklu „Podróże w Naturę” w Śląskim Ogrodzie Botanicznym (fot. mat. organizatora)
    To kolejna wyprawa przyrodnicza z cyklu „Podróże w Naturę” w Śląskim Ogrodzie Botanicznym (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 23 września 2023
Gdzie: Mikołów
Na wyprawie przyrodniczej sprawdzicie, co skrywają leśne ostępy oraz nauczycie się doświadczać las wszystkimi zmysłami. Waszym przewodnikiem będzie biolożka i leśna przewodniczka.

„Podróż do lasu” to kolejna wyprawa przyrodnicza z cyklu „Podróże w Naturę” w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. 23 września uczestnicy będą odkrywać kolejne przyrodnicze tajemnice. Wycieczka skierowana jest do osób, które ciekawi, co w lesie słychać, bez względu na wiek, z rodziną lub bez.

Poznaj las i jego mieszkańców

Uczestnicy wybiorą się na wyprawę do lasu z Agatą Kloczkowską - biolożką, która od najmłodszych lat miała kieszenie pełne kamieni, muszli i wylinek, a na dworze spędzała większą część dnia. Obecnie dzieli się doświadczeniem kontaktu z naturą z innymi, uwielbia chodzić po lasach, chaszczach i łąkach, robiąc to coraz wolniej i coraz uważniej. Jest Certyfikowaną Przewodniczką Interpretacji Dziedzictwa oraz absolwentką Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Ukończyła kursu dla leśnych przewodniczek i przewodników „Podróże do Zaczarowanego Lasu”, a także jest współautorką książeczki „Spacerownik - wyrusz w zieloną podróż po Katowicach”.

Wyprawa odbędzie się 23 września w godz. 10-13 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie (Ogród Żółty ul. Sosnowa 5). Obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły dostępne tutaj.

Kategoria: Wydarzenia