„Most the Music” z Adamem Sztabą – przesłuchania dla dzieci i młodzieży

środa 20 września 2023
  • Efekty pracy na warsztatach zostaną zaprezentowane w wielkim finale pod batutą  Adama Sztaby (fot. archiwum zdjęć FB Most The Most)
    Efekty pracy na warsztatach zostaną zaprezentowane w wielkim finale pod batutą Adama Sztaby (fot. archiwum zdjęć FB Most The Most)
  • Przesłuchanie do chóru odbędzie się 23 września w Rudzie Śląskiej (fot. mat. organizatora)
    Przesłuchanie do chóru odbędzie się 23 września w Rudzie Śląskiej (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 23 września 2023
Możliwość rozwoju talentu wokalnego pod kierunkiem doświadczonych edukatorów i występ na wielkiej scenie pod batutą Adama Sztaby. W najbliższą sobotę – 23 września odbędą się przesłuchania uczniów szkół podstawowych do udziału w projekcie „Most the Music”.

Projekt „Most the Music” zakłada powstanie chóru dziecięcego. Przez najbliższe miesiące młodzi artyści będą rozwijać swoje umiejętności wokalne na bezpłatnych zajęciach pod okiem doświadczonych nauczycieli. Efekty ich pracy zostaną zaprezentowane w okolicach przyszłych wakacji, na wielkiej scenie pod batutą Maestro Adama Sztaby. Sponsorem i pomysłodawcą programu jest Fundacja Most the Most, a realizatorem Ruda Śląska.

Milion złotych w ramach dofinansowania

- Zaproszenie do projektu Most the Music otrzymaliśmy dzięki zwycięstwu w Konkursie Nasz Zabytek, organizowanym przez Fundację Most the Most. Przypomnę, że organizacja przekazała miastu milion złotych w ramach dofinansowania do rewitalizacji Szybu Franciszek. Projekt muzyczny w całości finansowany będzie przez Fundację. Zachęcam dzieci i młodzież do udziału w tym przedsięwzięciu – mówi Michał Pierończyk, prezydent miasta.

Wielka przygoda ze śpiewem

Zajęcia chóru będą odbywać się od września do czerwca, we wtorki w godz. 15.30– 17 oraz w czwartki w godz. 18– 19.30. Dzieci wezmą udział również w trzech rodzinnych koncertach, podczas których zaprezentują swój repertuar, a także w wyjazdach do filharmonii, teatru muzycznego lub opery. W ramach programu Fundacja zorganizuje również obóz wakacyjny dla dzieci śpiewających w chórach biorących udział w projekcie, podczas którego prowadzone będą zajęcia muzyczne. Zwieńczeniem projektu będzie „Most the Music – Wielki Koncert Finałowy”. Na scenie wystąpią chóry dziecięce z gmin, które wygrały w konkursie Nasz Zabytek.

Święto dzieci i muzyki

To już druga edycja programu, w tym roku wezmą w nim udział dzieci z 8 różnych gmin i powiatów. -Pierwsza edycja okazała się emocjonującym, prawdziwym świętem dzieci i muzyki. Podsumowaniem całorocznej pracy był koncert finałowy, który odbył się 29 czerwca 2023 roku w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Młodzi artyści z gmin Sicienko, Uniejów, Dzierżoniów oraz powiatu Grajewo wystąpili pod batutą Maestro Adama Sztaby, wykonując między innymi utwory takie jak: „Pół kroku stąd”, „Meluzyna” czy „Kosmiczne energie”. Wydarzenie to było dodatkowo wzbogacone przez obecność pani Małgorzaty Ostrowskiej i wspólne z chórem i orkiestrą wykonanie utworu „Meluzyna” – podkreśla Brygida Ślabska, prezes Fundacji Most The Most.

Przesłuchania do chóru odbędą się 23 września w godz. 10– 12 w siedzibie Zespołu Szkół Muzycznych w Rudzie Śląskiej (ul. Piotra Niedurnego 36 /sala 401 IV piętro).

Kategoria: Wydarzenia