Życzenia do wytrąbienia w Drejdel klubie

piątek 22 września 2023
  • Tym razem w Drejdel klubie będzie plastycznie i kulinarnie (fot. archiwum zdjęć Fb Dom Pamięci Żydów Górnośląskich)
    Tym razem w Drejdel klubie będzie plastycznie i kulinarnie (fot. archiwum zdjęć Fb Dom Pamięci Żydów Górnośląskich)
Kiedy: 
  • niedziela 24 września 2023
Gdzie: Gliwice
Szukacie kreatywnych zajęć dla dzieci? Drejdel klub to spotkania z kulturą żydowska, pełne twórczej zabawy. Tym razem dzieci będą świętować początek Nowego Roku i rozpoczęcie zajęć. Będzie pysznie, pachnąco i hucząco.

Drejdel to bączek, zabawka, którą dzieci bawią się podczas żydowskiego święta Chanuka. Zasadą gry jest pomnażanie słodkości – czekoladowych monet, które na końcu się zjada. Jak gra się w drejdla dzieciaki przekonają się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich.

Warsztaty i dobra zabawa

Reguły Drejdel klubu są proste – wystarczy przyjść i aktywnie uczestniczyć w warsztatach. Będzie bardzo plastycznie i bardzo kreatywnie. Po wakacyjnej przerwie pierwsze zajęcia odbędą się 24 września. „Życzenia do wytrąbienia. Zaczynamy Nowy Rok” - to temat przewodni warsztatów. Uczestnicy poznają żydowskie tradycje noworoczne. Będzie plastycznie i kulinarnie. Zajęcia dla dzieci w wieku 3-12 lat.

Warsztaty Drejdel klubu odbędą się w niedzielę 24 września o godz. 12 w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 14) w Gliwicach. Koszt to 1 zł od osoby. Obowiązują zapisy: dompamieci@muzeum.gliwice.pl lub tel. 605362594. Informację znajdziecie na stronie Muzeum w Gliwicach.

Kategoria: Wydarzenia