Benefis Stanisława Janickiego

środa 8 listopada 2023
  • Podczas spotkania w Kinoteatrze Rialto uczestnicy poznają wszystkie oblicza jubilata (fot. mat. organizatora)
    Podczas spotkania w Kinoteatrze Rialto uczestnicy poznają wszystkie oblicza jubilata (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 12 listopada 2023
Gdzie: Katowice
Tym razem propozycja dla rodziców. Znany wszystkim propagator kina przedwojennego i telewizyjna osobowość, dziennikarz, publicysta i reżyser filmowy Stanisław Janicki świętuje swoje 90. urodziny. Z tej okazji możecie wziąć udział w jego benefisie.

Kino pokochał w 1939 roku po obejrzeniu „Królewny Śnieżki”. Przez ponad 30 lat miłością do X Muzy dzielił się z polskimi telewidzami jako autor i prowadzący legendarnego cyklu „W starym kinie”. 11 listopada Stanisław Janicki świętuje swoje 90. urodziny. Z tej okazji Instytucja Filmowa Silesia Film i Kinoteatr Rialto zapraszają na jego benefis.

Wspomnienia i ważne filmy

Podczas spotkania w Kinoteatrze Rialto uczestnicy poznają wszystkie oblicza jubilata. Stanisław Janicki opowie o swojej drodze artystycznej i zawodowej, o filmowych fascynacjach, przyjaźniach, o Andrzeju Wajdzie i o Śląsku. Widzowie zobaczą fragmenty ważnych dla niego filmów i filmów, które sam zrealizował. Nie zabraknie oczywiście wspomnień z czasów realizacji programu „W starym kinie”. Wydarzeniu będzie towarzyszyć oprawa muzyczna w wykonaniu wokalistki jazzowej Marty Fedyniszyn z towarzyszeniem pianisty.

Benefis Stanisława Janickiego odbędzie się w 12 listopada o godz. 18 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach. Bilety w cenie 30 zł – normalny, 20 zł – ulgowy można zakupić w kasie kina i na Filmowa.net

Kategoria: Wydarzenia