Kolorowy jarmark z karuzelą i Ślonskim Młynem

poniedziałek 19 lutego 2024
  • Jarmark Wielkanocny w Katowicach to okazja do zakupów świątecznych i atrakcje dla dzieci Jarmark Wielkanocny w Katowicach to okazja do zakupów świątecznych i atrakcje dla dzieci (fot. archiwum zdjęć FB Jarmarki Śląskie)
    Jarmark Wielkanocny w Katowicach to okazja do zakupów świątecznych i atrakcje dla dzieci (fot. archiwum zdjęć FB Jarmarki Śląskie)
  • Dzieciaki będą mogły skorzystać z przejażdżki na karuzeli (fot. archiwum zdjęć FB Jarmarki Śląskie)
    Dzieciaki będą mogły skorzystać z przejażdżki na karuzeli (fot. archiwum zdjęć FB Jarmarki Śląskie)
  • To również mnóstwo kolorowych ozdób (fot. archiwum zdjęć FB Jarmarki Śląskie)
    To również mnóstwo kolorowych ozdób (fot. archiwum zdjęć FB Jarmarki Śląskie)
Kiedy: 
  • czwartek 14 marca 2024 - poniedziałek 1 kwietnia 2024
Gdzie: Katowice
Już niebawem na Rynku w Katowicach pojawią się zajączki, kurczaki i kolorowe pisanki, a wszystko za sprawą Jarmarku Wielkanocnego. To nie tylko stoiska z rękodziełem, ozdobami świątecznymi i dobrym jedzeniem, ale także atrakcje dla małych i dużych.

Na Jarmarku Wielkanocnym w Katowicach pojawią się wystawcy z całej Polski, a także z zagranicy. Na 40 stoiskach będzie można znaleźć wielkanocne przysmaki, jak tradycyjne wędliny śląskie, ekologiczne sery, jajka, baby i mazurki, tradycyjne chleby na zakwasie, miody, słodkości i wiele innych. Nie zabraknie pięknych ozdób, pisanek wykonanych różnymi technikami, palm, zajączków z siana, koszyczków wielkanocnych, drewnianych zabawek. Ponadto będzie można kupić litewskie przysmaki, węgierskie salami, grecką chałwę czy turecką baklave.

Kolorowe ozdoby i zabawa

Najmłodsi mogą spodziewać się bajkowego ogródka z kolorowymi pisankami i zającami. Wśród dodatkowych atrakcji znajdzie się karuzela wiktoriańska, kolejka elektryczna, Ślonski Młyn oraz wiele interaktywnych dekoracji wielkanocnych.

Jarmark potrwa od 14 marca do 1 kwietnia w godz. 10-20 na Rynku Plac nad Rawą w Katowicach. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia