Nocna przygoda z sowami w roli głównej

środa 21 lutego 2024
  • Uczestnicy skorzystają z niecodziennej możliwości obserwacji sów nocą w śląskim zoo (fot. mat. organizatora)
    Uczestnicy skorzystają z niecodziennej możliwości obserwacji sów nocą w śląskim zoo (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 1 marca 2024
Gdzie: Chorzów
Podczas „Nocy Sów” w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym poznacie tajemnicze życie tych fascynujących ptaków. Będzie spotkanie z ekspertem, obserwacja w terenie, nasłuchiwanie, a także badanie sowich wypluwek.

W programie „Nocy Sów” znajdzie się prelekcja, która rozwieje wszelkie tajemnice życia tych ptaków. Ekspert opowie o ich zwyczajach, sposobach polowania i adaptacjach, które sprawiają, że są jednymi z najbardziej niezwykłych istot w świecie ptaków. Następnie uczestnicy wyruszą w podróż po ogrodzie zoologicznym i skorzystają z niecodziennej możliwości obserwacji sów nocą. Dowiedzą się również, jakie gatunki sów zamieszkują ogród i posłuchają ich nawoływań. Wydarzenie to również okazja do poznania diety tych ptaków. Uczestnicy wezmą udział w badaniu sowich wypluwek. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą latarki, wygodnego obuwia i ciepłego ubrania.

„Noc Sów” odbędzie się 1 marca o godz. 17 w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Obowiązują wcześniejsze zapisy (ilość miejsc ograniczona). Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie ZOO. Bilety są w cenie 26 zł (osoba chętna do wzięcia udziału w wydarzeniu powinna kupić bilet online najpóźniej do 26 lutego i wysłać dowód wpłaty organizatorom). Udział w Nocy Sów wymaga potwierdzenia rezerwacji.

Kategoria: Wydarzenia