Zobacz „Film dla kosmitów” i porozmawiaj z jego reżyserem

środa 27 marca 2024
  •  Po projekcji odbędzie się rozmowa z reżyserem Piotrem Stasikiem  (fot. mat. organizatora)
    Po projekcji odbędzie się rozmowa z reżyserem Piotrem Stasikiem (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 6 kwietnia 2024
Gdzie: Katowice
Kino dla dzieci, ale również dla dorosłych. Film będzie ukrytą między słowami podpowiedzią, jak zafundować swoim pociechom powrót do analogowego życia. Po projekcji odbędzie się rozmowa z reżyserem Piotrem Stasikiem. Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

„Film dla kosmitów” Piotra Stasika jest koprodukcją Instytucji Filmowej Silesia Film dofinansowaną ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego. Jak podkreśla reżyser „Filmy dla dzieci robione przez dorosłych często trafiają kulą w płot. Dlatego postanowiłem zrobić film nie dla dzieci, a razem z dziećmi - zapraszając ich do współtworzenia scenariusza i później scen na planie. Prawdziwe cechy charakteru i historie aktorów (także dorosłych) dołączyliśmy do napisanego wcześniej z Łukaszem Czapskim scenariusza, a na planie często improwizowaliśmy. Zdarzało się tak, że niezauważenie przechodziliśmy do realizacji czysto dokumentalnej . Fikcję zmiksowaliśmy z rzeczywistością. W końcu sami zapominaliśmy co było wymyślone, a co prawdziwe. Tak jak to bywa w dzieciństwie ... ".

Film dla dzieci i dorosłych

Historia opowiada o 14-letnim Jeremim. Chłopak gdy tylko może śpi do obiadu, a samochód mamy zapakował w papier toaletowy. Kręci filmiki do internetu i marzy jak wielu jego rówieśników o tym, żeby być sławnym TikTokerem. Jest na to szansa, bo tata obiecał mu pokazać w wakacje start prawdziwej rakiety. Ale zamiast tego Jeremi trafia na wieś pod opiekę nielubianego dziadka i musi zamieszkać w zbutwiałym domku na drzewie. Bez prądu i możliwości doładowania telefonu. Pewnego poranka Jeremi dostaje tajemniczą przesyłkę. Znajduje w niej małego robota, który zaczyna wydawać mu polecenia. Jeremi musi stworzyć list do obcej cywilizacji - film który za kilkanaście dni zostanie wysłany w kosmos. Żeby to zrobić, musi poprosić o pomoc szefową lokalnej bandy. Czy mu się to uda?

Tego dowiecie się 6 kwietnia o godz. 15 w Kinie Światowid (ul. 3 Maja 7) w Katowicach. Po projekcji odbędzie się rozmowa z reżyserem Piotrem Stasikiem, którą poprowadzi Łukasz Tura. Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy, a pokaz będzie z zastosowaniem aplikacji Audiomovie umożliwiającej odbiór audiodeskrypcji. Seans z napisami dla osób głuchych. Bilety w cenie 21 – normalny, 18 zł – ulgowy, 13 zł – z kartą Kaśka do nabycia będą w kasie kina lub na jego stronie.

Kategoria: Wydarzenia