Pozbawienie władzy rodzicielskiej a dobro dziecka

piątek 17 marca 2017
  • Czasem jeden z rodziców decyduje się na całkowite ograniczenie kontaktu dziecka z drugim rodzicem (fot. foter.com)
    Czasem jeden z rodziców decyduje się na całkowite ograniczenie kontaktu dziecka z drugim rodzicem (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • czwartek 23 marca 2017
Gdzie: Katowice
W życiu bywa różnie - czasem udaje się stworzyć kochającą rodzinę, niekiedy jednak partnerzy nie potrafią się dogadać i konieczne jest rozstanie, często pełne negatywnych emocji, pochopnych decyzji i ostatecznie niekorzystnych dla dziecka rozwiązań prawnych.

Rozstające się pary, skupione na własnych emocjach i przeżyciach często zapominają o dzieciach. Ich przeżycia i doświadczenia wpływają na ich samopoczucie, bywają rozdarte, zdezorientowane, mogą być przekonane, że jednego z rodziców tracą. Problem dotyka zarówno dzieci młodszych, jak i nastolatków. W jaki sposób sąd decyduje o prawie do opieki nad dzieckiem? Czy równość obojga rodziców w zakresie sprawowania władzy rodzicielskiej jest faktem? O stopniach ograniczania władzy, przyczynach i sposobach jej pozbawiania, a także o tym, jak w konflikcie między rodzicami ma się odnaleźć dziecko opowie mgr Agnieszka Szydełko, psycholog, prawnik i mediator, w katowickiej Strefie Rodzica. Po spotkaniu będzie możliwość konsultacji indywidualnych.

Spotkanie odbędzie się 23 marca w godz. 17-18.30 (wykład) oraz 18.30-19.30 (konsultacje) na Uniwersytecie SWPS, Wydziale Zamiejscowym w Katowicach, przy ul. Techników 9 (sala 204).

Wstęp wolny! Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy przesłać formularz zgłoszeniowy.

Strefa Rodzica jest częścią projektu Strefa Psyche, który jest współfinansowany ze środków MNiSW.

 

Kategoria: Wydarzenia