Preindustriada w skansenie

poniedziałek 22 maja 2017
  • "Preindustriada" w skansenie odbędzie się 28 maja (fot. FB Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny" w Chorzowie)
    "Preindustriada" w skansenie odbędzie się 28 maja (fot. FB Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny" w Chorzowie)
Kiedy: 
  • niedziela 28 maja 2017
Gdzie: Chorzów
"Preindustriada” to wydarzenie, które odbędzie się w wielu miejscach. Jednym z nich jest Górnośląski Park Etnograficzny, który udostępni do zwiedzenia nietypowe miejsca i zorganizuje ciekawe atrakcje.

Ponieważ atrakcji i ciekawych miejsc na Szlaku Zabytków Techniki jest tak wiele uznano, że jeden dzień „Industriady” to za mało, by zobaczyć je wszystkie. Dlatego poprzedza ją „Preindustriada”, która jest kolejną imprezą promującą regionalne zabytki związane z przemysłowym charakterem naszego regionu.

28 maja w godz. 12-17 warto zajrzeć na "Preindustriadę" w chorzowskim skansenie. Zobaczycie jak wyglądała praca na roli, rzemiosło i przemysł w dawnych czasach. Poznacie pracę gręplarki i folusza, zobaczycie jak pracuje młyn i kierat, jak cieśle i lepiarze wykonują ścianę z gliny i słomy. Goście skansenu będą mogli wziąć udział w warsztatach ceramicznych, wysłuchać dawnych legend górniczych i posłuchać tradycyjnego folkloru. Specjalnie dla najmłodszych przygotowany zostanie spektakl „ O skarbniku z głębokiej kopalni” w wykonaniu Teatru „Bajkowe Skarbki Śląska”.

Tego dnia Górnośląski Park Etnograficzny umożliwi zwiedzenie młyna elektrycznego Wincentego Reszki w Dąbrówce Wielkiej (ul. G.Sadowskiego 10, Piekary Śląskie), pieców wapiennych w Mikołowie (ul. 15 grudnia), Młyna gospodarczego Marek Kucias (ul. Oświęcimska 7, Zbrosławice) oraz Młyna "Kostrzyna" (Kostrzyna 47).

Bilety w cenie: 9 zł i 7 zł

Kategoria: Wydarzenia