Ferie z Kombinatorami

poniedziałek 15 stycznia 2018
 • Na półkoloniach w Fundacji Edukacyjnej Kombinatory dzieci pobawią się w szefów kuchni (fot. mat. organizatora)
  Na półkoloniach w Fundacji Edukacyjnej Kombinatory dzieci pobawią się w szefów kuchni (fot. mat. organizatora)
 • Uczestnicy półkolonii z Kombinatorami poznają różne rodzaje lodu i śniegu (fot. mat. organizatora)
  Uczestnicy półkolonii z Kombinatorami poznają różne rodzaje lodu i śniegu (fot. mat. organizatora)
 • Miłośnicy budowania i konstruowania stworzą własnoręcznie zdalnie sterowane pojazdy i roboty z klocków LEGO (fot. mat. organizatora)
  Miłośnicy budowania i konstruowania stworzą własnoręcznie zdalnie sterowane pojazdy i roboty z klocków LEGO (fot. mat. organizatora)
 • Miłośnicy budowania i konstruowania stworzą własnoręcznie zdalnie sterowane pojazdy i roboty z klocków LEGO (fot. mat. organizatora)
  Miłośnicy budowania i konstruowania stworzą własnoręcznie zdalnie sterowane pojazdy i roboty z klocków LEGO (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
 • poniedziałek 29 stycznia 2018 - piątek 9 lutego 2018
Gdzie: Chorzów
Ile jest rodzajów śniegu, a ile lodu? Dlaczego każdy płatek jest inny? Jak się robi lodowe smakołyki, jak kolorowe kosmetyki, a jak zdalnie sterowane roboty? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi uzyskają uczestnicy zimowych półkolonii z Kombinatorami.

Program półkolonii jest opracowany w taki sposób, aby każde dziecko znalazło coś dla siebie: dla chłopców lubiących programowanie i konstruowanie idealne będą spotkania z klockami LEGO, młodych naukowców zaciekawią z pewnością zajęcia z Eskimosami w laboratorium - zdradzą oni, ile jest rodzajów śniegu i lodu, jak wyglądają płatki śniegu i dlaczego każdy jest inny. Dla fanów kuchennych rewolucji polecamy przygodę z gotowaniem i zajęcia, podczas których dzieci stworzą własnoręcznie lodowo-owocowe smakołyki. Dziewczynki zainteresowane modą i urodą na pewno ucieszą warsztaty tworzenia kosmetyków. Dzieci przyjrzą się też kolorom zwanym zimnymi. Wszystkie zajęcia łączą elementy wiedzy z rozrywką.

Półkolonie będą się odbywać w Fundacji Edukacyjnej Kombinatory, przy ul. Mościckiego 21 w Chorzowie (koło AKS-u), codziennie w dniach 29 stycznia-2 lutego – I turnus oraz 5-9 lutego – II turnus, w godz. 7.30-16.30.  Przed południem realizowane będą wyjścia (do kina, muzeum, na lodowisko), po obiedzie zajęcia zgodne z tematem. Szczegółowy plan wyjść będzie dostępny pierwszego dnia półkolonii.

Pod koniec każdego turnusu, w piątek , odbędzie się Noc Szalonych Naukowców - dzieci mogą zostać od rana w piątek do rana w sobotę (do godz. 9). Planowane są w tym czasie: bal przebierańców, kuchenne zajęcia, eksperymenty oraz kino nocne. Uczestnicy półkolonii będą brali również czynny udział w przygotowywaniu posiłków. Liczba dzieci w grupie – 10 osób.

Cena za jeden turnus (w tym pełne wyżywienie z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb np. alergików) - 440 zł.

Więcej informacji nt. półkolonii znajduje się na stronie Fundacji Edukacyjnej Kombinatory, a także pod numerem tel.: 607 313 266. Pod tym numerem można również zgłaszać chęć uczestnictwa dziecka w półkoloniach.

Kategoria: Wydarzenia