Przylądek Poszukiwaczy Przygód w Muzeum Śląskim

środa 7 lutego 2018
  • Uczestników warsztatów czeka fascynująca wyprawa do świata roślin (fot. pixabay)
    Uczestników warsztatów czeka fascynująca wyprawa do świata roślin (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 10 lutego 2018
Gdzie: Katowice
Macie w domu fana świata roślin? Codziennie zmagacie się z licznymi pytaniami o poszczególne elementy flory? W takim razie koniecznie sprawdźcie ofertę warsztatów w Muzeum Śląskim – najbliższa odsłona już w sobotę!
Z jakich rejonów świata pochodzą świetnie nam znane owoce i warzywa? Dlaczego i czym przyprawiamy jedzenie? Dzięki którym roślinom mamy się w co ubrać? To tylko wybrane pytania, na które odpowiedzi szukać będą młodzi poszukiwacze przygód. Aby znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania trzeba będzie wykazać się spostrzegawczością, ale też użyć węchu czy dotyku – będzie więc ciekawie, nieszablonowo i kreatywnie. „Przylądek Poszukiwaczy Przygód” to cykl zajęć dla dzieci, które są ciekawe świata, chcą poznać inne kultury i dowiedzieć się więcej o przyrodzie różnych regionów Ziemi. Spotkania organizowane są raz w miesiącu, a ich uczestnicy odkrywają tajemnice innych lądów, poznają losy podróżników, wertują książki, rozwiązują łamigłówki i zaglądają we wszystkie zakamarki przestrzeni „Na tropie Tomka”.
 
Warsztaty odbędą się 10 lutego o godz. 11. Zbiórka w budynku łaźni głównej, wstęp: 7 zł. Bilety do nabycia na stronie Muzeum Śląskiego
 
Kategoria: Wydarzenia