W Pałacu i na Zamku - środowe spotkania dla dzieci

wtorek 17 lipca 2018
  • Podczas środowych spotkań w Muzuem Zagłębia dzieci będą mogły m.in. zwiedzić Zamek i wziąć udział w warsztatach (fot. mat. organizatora)
    Podczas środowych spotkań w Muzuem Zagłębia dzieci będą mogły m.in. zwiedzić Zamek i wziąć udział w warsztatach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 1 sierpnia 2018
  • środa 29 sierpnia 2018
Gdzie: Będzin
Zwiedzanie Zamku w Będzinie, warsztaty fotografii, zajęcia plastyczne oraz konkursy - to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Spotkania odbywać się będą w każdą środę sierpnia, na obiektach Muzeum Zagłębia w Będzinie (Pałac Mieroszewskich, Zamek) o godz. 10. Pierwsze dotyczyć będzie gier planszowych w oparciu o wystawę czasową ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Dzieci zwiedzą wystawę, a następnie wykonają i rozegrają jedną z gier. Kolejnymi atrakcjami będą m.in. zajęcia plastyczne polegające na wykonaniu ekologicznych doniczek z plastikowych butelek  czy warsztaty wydzierankowe. Z okazji jubileuszu 660-lecia Będzina zaplanowano zwiedzanie obiektów Muzeum Zagłębia pod opieką przewodnika oraz zadania i konkurs dotyczące historii miasta. Więcej informacji znajduje się na stronie.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenie udziału przyjmowane są pod nr. tel. 32 267 77 07 wew. 28.

Kategoria: Wydarzenia