Biało-czerwony świat makramy

piątek 9 listopada 2018
  • Na zajęciach powstaną biało-czerwone bransoletki i flagi, które uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą (fot. mat. organizatora)
    Na zajęciach powstaną biało-czerwone bransoletki i flagi, które uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 10 listopada 2018
Święto Niepodległości z makramą – sztuką wiązania sznurków, to ciekawa propozycja na uczczenie tego dnia. Na bezpłatnych warsztatach dzieci stworzą biało-czerwone bransoletki i flagi.

Makrama jest znaną od starożytności techniką wiązania sznurków bez użycia narzędzi, np. drutów czy szydełek. Do tworzenia splotów wystarczą tylko wyobraźnia, kreatywność i odrobina cierpliwości.

Dzieci będą miały okazję nauczyć się tej techniki 10 listopada w Galerii Sfera. Zajęcia będą prowadzone we współpracy z Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej. Pod okiem animatorów powstaną biało-czerwone bransoletki i flagi. Zajęcia to doskonała okazja do rozwoju dziecięcej wyobraźni, kreatywności i zdolności manualnych. Powstałe w trakcie zabawy bransoletki z pewnością będą wyjątkową pamiątką.

Bezpłatne warsztaty odbędą się 10 listopada o godz. 13, 14 i 15 we foyer Galerii Sfera II w Bielsku-Białej (ul. Mostowa). Na zajęcia obowiązują zapisy pod adresem mailowym: info@sfera.com.pl lub osobiście w Punkcie Informacyjnym Galerii Sfera wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Dodatkowe informację o wydarzeniu znajdziecie na stronie galerii.

Kategoria: Wydarzenia