Odwiedź Eko Krainę

środa 27 marca 2019
  • Niezwykła atrakcją będą pokazy sokolnicze (fot. mat. organizatora)
    Niezwykła atrakcją będą pokazy sokolnicze (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 9 kwietnia 2019 - sobota 13 kwietnia 2019
Poznaj wyjątkowy ptasi świat na zajęciach w Eko Krainie. W programie spotkania z ornitologami, warsztaty dla dzieci i całych rodzin, tworzenie budek lęgowych, wykłady, seanse filmowe oraz pokazy sokolnicze na żywo. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

To cykl spotkań, których głównym zadaniem jest zwiększenie świadomości ekologicznej. Projekt realizowany jest od kilku lat w Tarnogórskim Centrum Kultury.

Warsztaty dla dzieci i dorosłych

9 kwietnia o godz. 16 dzieci (od 6 lat) będą mogły stworzyć rzeźby fantastycznych ptaków. Wykorzystają do tego tworzywa, jak ulotki, gazetki reklamowe czy zwyczajne gazety. Tego samego dnia młodzież i dorośli o godz. 18 uszyją jeansowe ptaki, prócz przetartych jeansów, wykorzystają wkłady spranych poduszek, stare druty i kawałki drewnianych odpadów. 10 kwietnia o godz. 16 dzieci na warsztach edukacyjnych wkroczą w świat ornitologii, dowiedzą się m.in. jak pomagać ptakom. 11 kwietnia o godz. 16 najmłodsi (od 4 lat) stworzą Sarimanoka – koguta z Filipin, przynoszącego szczęście, a dorośli o godz. 18 poznają technikę „junk craft”. Nie zabraknie rodzinnych warsztatów, na których powstaną budki lęgowe (13 kwietnia godz. 13 i 15).

Pustułka i myszołowiec

Niezwykła atrakcją będą pokazy sokolnicze, które odbędą się 10 i 12 kwietnia od godz. 9 do 13. Uczestnicy spotkań dowiedzą się skąd wzięły się powiedzenia typu „sowa mądra głowa” czy „patrzeć jak na raroga” albo mity np. o strzydze i beboku. Najmłodsi będą mogli przywoływać ptaki na rękawice. Obowiązują zapisy pod nr telefonu (32) 285 27 34 (wew. 21).

W poszukiwaniu sów i innych ptaków

Wieczorową pora będzie można wybrać się na spacer w poszukiwaniu sowy: pójdźki, puszczyki czy płomykówki. Uczestnicy dowiedzą się, jak je rozpoznawać i obserwować. Wycieczkę edukacyjną poprowadzi leśnik Tadeusz Kiedrzyn. Spacer odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18. Ilość miejsc jest ograniczona. 13 kwietnia od godz. 9 odbędzie się również wycieczka ornitologiczna.

Filmowe atrakcje i wystawa

Film animowany „Odlotowy nielot” zostanie poprzedzony ciekawą prelekcją o ptakach - „Co zrobić z ptakami znalezionymi pod drzewem”. Animację będzie można zobaczyć 11 kwietnia o godz. 10. Obowiązują zapisy. Artystyczną oprawą wydarzenia będzie wystawa prac malarskich Iwony Ostrowskiej poświęconych symbolice ptaków. Wystawa będzie czynna do 10 maja.

Każda atrakcja jest bezpłatna, ale obowiązują wejściówki dostępne w kasie TCK. O wydarzeniach Eko Krainy przeczytacie na stronie TCK.

Tarnogórskie Centrum Kultury mieści się przy ul. Jana III Sobieskiego 7 w Tarnowskich Górach.

Kategoria: Wydarzenia