Zdrowo, aktywnie i sportowo na pikniku

wtorek 4 czerwca 2019
  • Piknik „Wyścig po Zdrowie” to dwa dni sportowej rywalizacji (fot. mat. Fb organizatora)
    Piknik „Wyścig po Zdrowie” to dwa dni sportowej rywalizacji (fot. mat. Fb organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 7 czerwca 2019 - sobota 8 czerwca 2019
Gdzie: Katowice
Jak żyć zdrowo, jak aktywnie spędzać czas i cieszyć się życiem? - na te pytania znajdziecie odpowiedź na pikniku „Wyścig po Zdrowie”. To projekt pełen atrakcji m.in. konsultacje dietetyczne, gotowanie z Mikołajem Reyem czy mobilne muzeum Tour de Pologne.

Piknik „Wyścig po Zdrowie” to dwa dni sportowej rywalizacji, rodzinnej zabawy i porad jak dbać o zdrowie.

Zdrowie i edukacja żywieniowa

W strefie zdrowia w godz. 10-18 będzie można zrobić bezpłatne badania profilaktyczne, zbadać poziom cukru, analizę masy składu ciała, wady postawy, czy też wydolność fizyczną. Odbędą się również wykłady m.in. o siedzącym trybie życia – dzieci i dorosłych. Zainteresowani będą mogli poćwiczyć z fizjoterapeutą lub wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy. Wydarzenie to również bezpłatne porady dietetyczne, degustacja owoców.

Sportowe wyzwania

W strefie wyzwań (w godz.10-19) będzie można pobić czas Czesława Langa na trenażerach, wziąć udział w Grand Prix Wyścig po Zdrowie, wyścigu na rowerach typu mini bike (godz.16-17). Nie zabraknie indywidualnej jazdy na czas w różnych kategoriach wiekowych (godz.11-17). Uczestnicy będą mogli skorzystać z bieżni antygrawitacyjnej opracowanej przez NASA. Osobom, które interesują się kolarstwem z pewnością się spodoba Muzeum Tour de Pologne. Imprezę zakończy 8 czerwca koncert 0% NORMY (godz.18-19).

Piknik „Wyścig po zdrowie” odbędzie się 7-8 czerwca w godz. 10-19 na rynku w Katowicach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegółowy plan imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia