Noc Nietoperzy

wtorek 20 sierpnia 2019
  • Noc nietoperzy odbędzie się 24/25 sierpnia w Śląskim Ogrodzie Botanicznym (fot. pexels)
    Noc nietoperzy odbędzie się 24/25 sierpnia w Śląskim Ogrodzie Botanicznym (fot. pexels)
Kiedy: 
  • sobota 24 sierpnia 2019 - niedziela 25 sierpnia 2019
Gdzie: Mikołów
Po raz pierwszy w Śląskim Ogrodzie Botanicznym będzie można spotkać się nocą z nietoperzami. Zaplanowano nocny spacer, opowieści o nietoperzach, ognisko i biesiadowanie, a dla najwytrwalszych wschód słońca obserwowany z wieży widokowej.

Podczas spotkania obalone zostaną mity i uprzedzenia dotyczące nocnych ssaków, a przedstawione informacje o tym, jak ważną rolę odgrywają dla środowiska. To może być edukacyjna i zapadająca w pamięć przygoda dla dzieci.

Z nietoperzem za pan brat

Nocny spacer i nasłuchiwanie nietoperzy, biwakowanie i biesiadowanie przy ognisku, a także wschód słońca obserwowany z wieży widokowej – na takie atrakcje mogą liczyć osoby, które zdecydują się przyjść w sobotę 24 sierpnia o godz. 20 do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Każdy uczestnik powinien mieć latarkę, buty terenowe i strój odpowiedni do warunków atmosferycznych. Organizatorzy zachęcają również do zabrania ze sobą wałówki na ognisko, instrumentów, a przede wszystkim dobrego humoru. Dla tych, którzy zdecydują się spędzić całą noc na terenie Ogrodu dostępne będzie pole namiotowe (namioty we własnym zakresie).

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych impreza zostanie odwołana. Więcej informacji znajduje się na fanpage'u Ogrodu na Fb.

Śląski Ogród Botaniczny mieści się w Mikołowie przy ul. Sosnowej 5.

 

Kategoria: Wydarzenia