Eksperymenty i zabawa

niedziela 1 września 2019
  • „Silesia eksperymenty” będzie można zobaczyć od 2 do 7 września (fot. mat. organizatora)
    „Silesia eksperymenty” będzie można zobaczyć od 2 do 7 września (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 2 września 2019 - sobota 7 września 2019
Gdzie: Katowice
Czym jest kołyska Newtona? Jak powstał pierwszy głuchy telefon? Czy ludzkie mięśnie mogą swoją siłą zapalić żarówkę? Na te pytania znajdziecie odpowiedź na bezpłatnej wystawie interaktywnej dla dzieci i dorosłych.

„Silesia Eksperymenty” to wystawa, która podzielona jest na cztery strefy doświadczalno-edukacyjne. Odwiedzający będą mogli odkryć strefy zmysłów, doświadczeń fizycznych, elektryczności oraz doświadczeń empirycznych. Dowiedzą się również, jak ludzki mózg odbiera rzeczywistość.

Nauka dla małych i dużych

Mali naukowcy będą mogli zobaczyć kołyskę Newtona czy koło Maxwella oraz sprawdzić, czym jest i jak powstaje wir wodny. Dzięki samodzielnie przeprowadzonym eksperymentom dzieci i dorośli odkryją tajemnice rozchodzenia się dźwięku, zobaczą zaskakujące złudzenia optyczne, a także przekonają się, czy przy użyciu roweru elektrycznego ludzkie mięśnie mogą swoją siłą zapalić żarówkę. Nie zabraknie również zabaw dla całej rodziny – w strefie doświadczeń empirycznych będzie można wziąć udział we wspólnym łowieniu rybek XXL, nauczyć się wiązać węzły żeglarskie, a także zagrać w wielką grę zręcznościową.

Bezpłatną wystawę interaktywną „Silesia eksperymenty” będzie można zobaczyć od 2 do 7 września w godz. 10-17 w Silesia City Center (ul. Chorzowska) w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia