Hasior dla dzieci

czwartek 29 sierpnia 2019
  • To ścieżka warsztatowo-edukacyjna zachęcająca najmłodszych do zwiedzania muzeum (fot. mat. Fb Muzeum Gliwice)
    To ścieżka warsztatowo-edukacyjna zachęcająca najmłodszych do zwiedzania muzeum (fot. mat. Fb Muzeum Gliwice)
Kiedy: 
  • niedziela 1 września 2019 - niedziela 20 października 2019
Gdzie: Gliwice
To wystawa czasowa, którą dzieci odkrywają szlakiem specjalnej ścieżki edukacyjnej. Ułatwia ona zrozumienie ekspozycji oraz prezentowanych na niej dzieł sztuki. Kim był Hasior? Na czym polegała wyjątkowość jego prac? Przekonajcie się sami.

„Hasior dla dzieci” to ścieżka warsztatowo-edukacyjna zachęcająca najmłodszych do zwiedzania muzeum.

Ciekawe odkrywanie sztuki

Ścieżka jest pomocą dla dorosłych, chcących przybliżyć dzieciom pojęcia ważne dla kultury i historii. Kim był Władysław Hasior? W jaki sposób odczytywać jego dzieła? Na te pytania znajdziecie odpowiedź wraz z Hasiorkiem, który czekać będzie w specjalnie przygotowanym folderze. A w nim pytania, zagadki, które pomogą ułożyć hasło ścieżki. Na najmłodszych czekają nagrody.

Zwiedzaj indywidualnie lub z przewodnikiem

Oprowadzanie po wystawie „Hasior” odbędzie się 1 września o godz. 12 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8A) w Gliwicach. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 5 do 12 lat wraz z opiekunem. Koszt to 1 zł od osoby. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 783 560 006. Na czas ekspozycji rodzice i dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w proponowanej formule zwiedzania do 20 października. Informację znajdziecie na stronie muzeum

Kategoria: Wydarzenia