Otwierają się kina studyjne

poniedziałek 15 czerwca 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 19 czerwca 2020 - niedziela 21 czerwca 2020
19 czerwca, po trzymiesięcznej przerwie, otwierają się kina Instytucji Filmowej Silesia Film. Jako pierwsze na ekranie ukażą się filmy, które wybrali widzowie. Seanse będą odbywać się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

„Małe kobietki” w Kinoteatrze Rialto, „Nasz czas” w Światowidzie, w Kosmosie „Kłamstewko”, a w raciborskim Bałtyku i żywieckim Janosiku – „Hejter” m.in. te filmy będzie można zobaczyć w weekend 19-21 czerwca w kinach Instytucji Filmowej Silesia Film. Dodatkowo w repertuarze weekendu otwarcia Kina Bałtyk i Kina Janosik znajdzie się również filmowa propozycja dla młodszych widzów – animacja „Naprzód”.

„Otwieramy się na Was”

„Weekend otwarcia to ukłon w stronę wszystkich widzów, którzy w czasie pandemii okazywali wsparcie i solidarność z silesiańskimi kinami. O pierwszych filmach zadecydowali oni sami w facebookowym plebiscycie. „W momencie otwarcia kin chcemy oddać widzom choć część tej dobrej energii, którą otrzymywaliśmy od nich przez ostatnie 3 miesiące. Postanowiliśmy, że to w Wasze – widzów – ręce oddajemy decyzję o tym, co zagramy na otwarcie każdego z naszych kin” - podkreśla Silesia Film.

Dystans i bezpieczeństwo

Udział w seansach filmowych będzie odbywać się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na sali kinowej podczas seansu udostępniona będzie nie więcej niż połowa liczby miejsc na sali. Miejsca powinny być zajmowane naprzemiennie. Podczas przebywania w kinie – zarówno w holu, jak i podczas seansu – obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa maseczką, zachowanie odpowiedniego dystansu w kolejce do kasy kina oraz dezynfekcja rąk.

Bilety na wszystkie seanse w weekend otwarcia w kinach Silesii Film będą w specjalnej cenie 13 zł. Sprzedaż online i kasy kin ruszą w poniedziałek 15 czerwca. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronach kin oraz Instytucji.

Kategoria: Wydarzenia