Zobacz małych wojowników i pomóż

piątek 26 czerwca 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • poniedziałek 1 czerwca 2020 - poniedziałek 31 sierpnia 2020
Wystawa „Bohaterowie” to sylwetki dzieci, które potrzebują pomocy oraz wsparcia w leczeniu i rehabilitacji. Oglądając ich fotografie zarażamy się ich aurą i chcemy być lepsi. Odnajdujemy to, co piękne, dobre, wartościowe i szlachetne.

Cykl „Bohaterowie” to duże fotografie dzieci, które pozwalają podejść blisko do drugiego człowieka, przełamać pewną barierę. Autorem zdjęć jest Radosław Czapla.

Zostań bohaterem

Wystawa ma na celu propagowanie procesu pomagania. Jak podkreśla autor fotografii. - Wierzę, że taka forma przedstawienia potrzebujących dzieci poruszy serca i zachęci do wsparcia naszych małych wojowników. Moim założeniem było skupienie uwagi na człowieku, sprawienie, by przez fotografię widz mógł się dokładnie przyjrzeć, zbliżyć, zauważyć drugą osobę, wyzwolić względem niej pozytywne emocje.

Premiera wystawy miała miejsce w lutym 2020 w Domu Kultury w Knurowie w ramach projektu Fundacji „Gram Kibicuję Pomagam”. Obecnie można ją zobaczyć w Galerii Drugiego Planu w Domu Kultury Chwałowice w Rybniku od poniedziałku do piątku w godz. 8-20. Fotografie dostępne są również wirtualnie.

 

 

Kategoria: Wydarzenia