Zobacz Imaginarium z fantastycznymi stworzeniami

piątek 12 lutego 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 12 lutego 2021 - niedziela 28 lutego 2021
Gdzie: Katowice
Wystawa prac Antoniego Toborowicza zabierze Was do świata fantazji. Spotkacie tu baśniowe istoty, takie jak pegazy, szczupłonogie sarenki, koziołki, kolorowe rybki czy barwne ptaki. Wrażenie zrobią rzeźby interpretujące koronawirusy.

Imaginarium Antoniego Toborowicza ukazuje, jak bogata może być ludzka wyobraźnia. Artysta w swoich pracach wykorzystuje naturalne kształty drewna, wiklinę, skórę, sierść, blachę, a nawet jurajski kamień. Wystawa prezentuje świat fantazji z zagadkowymi, baśniowymi istotami: aniołami, nimfami, faunami i zwierzętami ukazanymi w nieoczywisty sposób. Wśród prac znalazły się również rzeźby interpretujące aktualne problemy. Koronawirusy zostały ukazane w sposób metaforyczny w formie powykręcanych figur.

Wystawę można oglądać do 28 marca w Muzeum Śląskim w Katowicach. Muzeum jest otwarte od środy do piątku w godz.12 -18 oraz we wtorki, soboty i niedziele w godz. 10 - 18. Bilet wstępu (wystawy stałe i czasowe) jest w cenie biletu ulgowego – 16 zł. Zostały wprowadzone bezpieczne zasady zwiedzania, znajdziecie je tutaj.

Kategoria: Wydarzenia