Dzień otwarty Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

piątek 26 lutego 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 27 lutego 2021
Gdzie: Katowice
Jak studiuje się na Uniwersytecie? O tym najmłodsi będą mogli przekonać się już w najbliższą sobotę. W programie ciekawe wykłady i zajęcia. Dzieciaki dowiedzą się m.in. co nam grozi w kosmosie, jak się uczyć czy też poznają trudne zagadki kryminalne.

Wykłady i zajęcia otwarte Uniwersytetu Śląskiego Dzieci odbędą się 27 lutego. Zajęcia skierowane są do dzieci, młodzieży i rodziców. Odbędą się w formie online na platformach YouTube oraz Zoom. Uczestnicy będą wspólnie odkrywać i eksperymentować. Zapowiada się ciekawa podróż do świata nauki. Tematy zajęć to m.in. „Trudne zagadki kryminalne w historii kryminalistyki”, „Jak zostać Najpiękniejszą, jak zostać Najpiękniejszym?, czyli o konkursach piękności w reportażu radiowym”, „Co nam grozi w kosmosie? Czy i kiedy postawimy stopę na innych planetach?”, „Jak się uczyć, żeby szkoła nie była problemem?” oraz „Czytanki Sowy Usi”. Z myślą o rodzicach zaplanowano wykład „Co mogą zrobić rodzice, żeby edukacja dzieci miała sens?".

Udział w wykładach jest bezpłatny. Program oraz linki do wydarzenia znajdziecie na stronie Uniwersytetu Śląskiego Dzieci.

Kategoria: Wydarzenia