Zimowe Ptakoliczenie w Ogrodzie Botanicznym

wtorek 18 stycznia 2022
Kiedy: 
  • niedziela 30 stycznia 2022
Gdzie: Radzionków
Coś dla miłośników przyrody – spacer z przewodnikiem, obserwacja i liczenie ptaków. Wycieczka to świetna okazja aby nauczyć się rozpoznawać ich różne gatunki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie po raz kolejny włącza się do ogólnopolskiej akcji Zimowego Ptakoliczenia. W tym roku Ptakiem Zimy została kaczka krzyżówka, która aż 12 razy zwyciężyła w Zimowym Ptakoliczeniu. Niestety ten gatunek nadal jest na liście ptaków łownych. Krzyżówka będzie zatem głosem, nawołującym do zaprzestania polowań na ptaki.

Bliski kontakt z przyrodą

Do spaceru z przewodnikiem może dołączyć każdy, zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Jedynym ograniczeniem jest wymóg zachowania dyscypliny, tak aby nie płoszyć ptaków. Ważny jest odpowiedni ubiór (niejaskrawy) dostosowany do pogody. Mile widziane własne lornetki.

Zimowe ptakoliczenie odbędzie się 30 stycznia. Zbiórka o godz. 9 w Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej (ul. Księżogórska 90 a) w Radzionkowie. Spacer potrwa około 1,5-2 godziny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Informację znajdziecie na stronie ogrodu

Kategoria: Wydarzenia